Zalety i właściwości blach dachowych

Zalety i właściwości blach dachowych

Jeśli potrzebujesz blachodachówki, powinieneś odwiedzić ten adres

Blachodachówki to obecnie jeden z najpopularniejszych rodzajów pokryć dachowych. Oczywiście spore zainteresowanie, jakim to rozwiązanie cieszy się wśród inwestorów nie bierze się znikąd. Blachodachówki mają wiele atutów, czyniących z nich znakomity wybór zarówno w przypadku nowych budynków, jak i remontów tych już istniejących – zwłaszcza zabytkowych. Blachodachówka to również bardzo uniwersalna technologia, znajdująca zastosowanie w wielu sektorach budownictwa. Powszechnie wykorzystuje się ją w obiektach mieszkalnych (wielorodzinnych i jednorodzinnych), jak również gospodarczych i handlowych. Warto zatem poznać bliżej jej liczne zalety oraz dowiedzieć się, co zrobić, by ułożone z jej użyciem pokrycie było estetyczne i, co najistotniejsze, naprawdę mocne.

Blachodachówka – cechy oraz atuty

Blacha na dach produkowana jest ze specjalnie dobranych arkuszy stali, która w następnej kolejności zostaje poddana specjalnej obróbce, gwarantującej jej wysoką wytrzymałość. Istotne okazuje się dwustronne ocynkowanie i pokrycie blachy powłoką lakieru. Dzięki temu blachodachówka jest dość lekka – na co wpływ ma gęstość wykorzystanego materiału oraz jego niewielka ilość – oraz cechuje się licznymi atutami. Wśród nich najistotniejsza okazuje się z pewnością wysoka odporność na wilgoć i powiązana z nią mała podatność na rdzewnienie. Nowoczesne blachodachówki odróżnia też duża wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne takie jak zarysowania, a także wgniecenia będące konsekwencją opadów gradu czy obiektów spadających na dach. Adekwatnie dobrane warstwy lakiernicze są także odporne na działanie promieni UV, co sprawia, iż zachowują one estetyczny wygląd nawet po latach od założenia. By jednak cieszyć się tymi zaletami, blachę dachową należy kupować w wypróbowanych sklepach – najlepiej bezpośrednio od producenta.

Blachodachówki – gdzie najlepiej się sprawdzą?

Blachodachówka, ze względu na niską wagę, znajduje obszerne zastosowanie przy naprawach starych budynków o niskiej lub osłabionej wytrzymałości konstrukcji. Równie dobrze sprawdza się też w budownictwie indywidualnym – jest łatwa do położenia i całkiem tania – oraz przy budowaniu i renowacjach obiektów gospodarczych. Zdaje egzamin też w renowacji kościołów, co wynika z jej przystosowania do użytkowania na dachach o sporym nachyleniu.

REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08