Wnętrza w południowym stylu – o wewnętrznych okiennicach typu shutters

Wnętrza w południowym stylu – o wewnętrznych okiennicach typu shutters

Kup okiennice wewnętrzne

Planując aranżację pomieszczenia, z rzadka poświęca się zbyt wiele uwagi oknom. W większości wypadków wybiera się tradycyjne aranżacje, a więc zasłony oraz firanki, które niekiedy łączone są dodatkowo z roletami. Jednak jest jeszcze jedno mało znane nad Wisłą rozwiązanie – nowoczesne okiennice dekoracyjnea więc shuttersy.

Cechy charakterystyczne okiennic ozdobnych shutters

Nadrzędną cechą shuttersów (lub też po polsku – szutersów) jest to, że lamele zainstalowane na tego rodzaju okiennicach dekoracyjnych poruszają się, dzięki czemu można łatwo je ułożyć pod dowolnym kątem, w zależności od zachcianek domowników. Produkuje się je z listw drewnianych, polichlorku winylu (PCV), a także z płyt pilśniowych. Shuttersy instaluje się przede wszystkim na oknach, jakkolwiek wyśmienicie sprawdzają się również na drzwiach garderoby. Okiennice ozdobne shutters to wprawdzie element okna, który w polskich domach widuje się jeszcze sporadycznie, ale większość z pewnością przyjrzała się im na ekranie telewizora lub w kinie, bowiem te okiennice są często używane na obszarach z gorącym klimatem, a więc w krajach śródziemnomorskich czy Afryce Południowej.

Shuttersy – sterowanie kątem lameli bez pomocy żyłek

Nie licząc tego, iż shuttersy okiennice dekoracyjne shutters świetnie wyglądają, mają one także pożyteczne funkcje. Z ich sprawą można regulować użycie energii słonecznej: w upalne miesiące hamować gromadzenie się nadmiaru ciepła w pokojach, a w zimne – zapobiegać jego stracie. Shuttersy pasują do różnych stylów wnętrz i można umieścić je na zdecydowanej większości okien. Wytwarza i instaluje się je na zlecenie, co przyczynia się do tego, iż są bez wątpienia kosztowniejszym rozwiązaniem aniżeli na przykład rolety. Shuttersy jednakże przydają wnętrzom niesłychanie luksusowy wygląd, w wyniku czego wpływają na podwyższenie wartości posesji. Wypada dodatkowo zaznaczyć, iż shuttersy są regulowane bez stosowania linek, co rodzice dzieci oraz posiadacze psotliwych zwierząt, które mogłyby zaplątać się sterczące łańcuszki, uznają z pewnością za dużą zaletę.

SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]