Stoliki kawowe pełnią nie tylko funkcje praktyczne

Stoliki kawowe pełnią nie tylko funkcje praktyczne

Odpowiedni stolik kawowy musi być funkcjonalny oraz wygodny w użyciu. Warto również mieć na uwadze, iż jest to ciekawy element aranżacji domu. Zależnie od naszych wymagań możemy przebierać wśród wielu rodzajów stolików. Który jednak będzie najlepszy?

Jak dobrać odpowiedni stolik kawowy do mieszkania?

Przy doborze stolika warto zwrócić uwagę na kilka kwestii. W jakim stylu zaaranżowana jest przestrzeń mieszkania? Czy każdego dnia pijemy kawę w tym samym pomieszczeniu? Czy w czasie picia kawy czytamy np. gazetę bądź książki? Odpowiedzi na te pytania mogą uprościć nam dostosowanie stolika do naszych wymogów.

Rodzaje stolików kawowych

Dla tych, którzy cenią sobie optymalne rozwiązania zalecane są stoliki kawowe z dodatkową półeczką. Z takim stolikiem możemy nie tylko maksymalnie zagospodarować niedużą przestrzeń mieszkania, ale także w prosty sposób zadbać o jego porządek. Warto przemyśleć również zakup modelu ze zdejmowanym blatem.

W przypadku niewielkiej powierzchni do wykorzystania, można rozważyć kupno stolika z kolistym blatem, który zapełni mniej miejsca niż te w tradycyjnej formie. Sprytne rozwiązanie stanowią stoliki z blatem w formie tacy, które są nie tylko praktyczne, ale i świetnie się prezentują.

Popularnością mogą poszczycić się także stoliki modułowe, które są zaprojektowane tak, żeby wsuwać je pod siebie. Dodatkowo modele o kształcie plastra miodu można swobodnie łączyć z dowolną ilością części. Z kolei tym, którzy często pijają kawę z gośćmi, zaleca się ławy albo stoliki z możliwością rozłożenia.

Przydatne wskazówki

1. Stolik z okrągłym blatem będzie wyśmienitym rozwiązaniem dla osób dbających o bezpieczeństwo dzieci czy zwierząt.
2. Jeśli troszczymy się o ekologię, to należy rozważyć kupno stolika z powtórnie przetworzonych materiałów, na przykład wyprodukowanego z palet. Niebanalną alternatywą jest zastosowanie drewnianego pieńka bądź odnowionego kufra jako stolika do kawy.
3. Blat stolika do kawy powinien dosięgać wysokości siedziska, to znaczy ok. 50 centymetrów. Jeśli zamierzamy umieścić go z boku sofy, to optymalnie musi sięgać do poziomu podłokietnika.