Sprzęt do drenażu limfatycznego – jak działa i kiedy jest wykorzystywany

Sprzęt do drenażu limfatycznego – jak działa i kiedy jest wykorzystywany

Dalsze informacje o maszynie do drenażu limfatycznego.

Drenaż limfatyczny to zabieg, którego celem jest usprawnienie krążenia chłonki w organizmie. Drenaż ręczny opracował duński fizjoterapeuta w trzecim dziesięcioleciu XX w. – to najrozmaitsze chwyty terapeutyczne, m.in. ruchy okrężne oraz czerpiące, których siłę i częstotliwość terapeuta dopasowuje za każdym razem do kondycji zdrowotnej pacjenta, a także miejsca ucisku.

Urządzenie do drenażu limfatycznego – masaż uciskowy bez udziału fizjoterapeuty

W ostatnich latach fizjoterapeuci często używają aparaty do presoterapii symulujące masaż manualny. Taki sprzęt tworzą specjalne rękawy z komorami, które nasuwa się na obrzękłe ramiona i nogi. Poprzez napełnienie powietrzem poszczególnych przegród rękaw naciska na kończynę, stymulując tym samym krążenie chłonki. Jest wiele wskazań do zastosowania zabiegu presoterapii. To między innymi zastoje oraz obrzęki limfatyczne, zwyrodnienia stawów, jak również obrzęki powstałe w wyniku urazów bądź obrzęki pooperacyjne (przykładowo po operacji tarczycy czy też mastektomii). Wykorzystuje się go też w zabiegach estetycznych – wspomagająco podczas procesu odchudzania oraz jako pomoc w likwidacji “skórki pomarańczowej”. Presoterapia jest także na co dzień wykorzystywana wśród sportowców, w głównej mierze jako etap regeneracji po zwiększonym wysiłku.

Domowe urządzenie do presoterapii

Ogromne możliwości zastosowania aparatów do drenażu limfatycznego przysłużyło się pozytywnie do rozwoju tych urządzeń. W dzisiejszych czasach osoby raz za razem korzystające z tej metody masażu mogą przeprowadzić zabieg w we własnym mieszkaniu, za pomocą mobilnych urządzeń Move8, Move6 i Move4 marki CarePump. Domowe urządzenia do presoterapii tego producenta wyróżniają parametry podobne do sprzętu wykorzystywanego w placówkach fizjoterapeutycznych. Numer z nazwy modelu świadczy o liczbie komór mieszczących się w mankietach – więcej przegródek to efektywniejszy zabieg masażu. Maszyny CarePump nie zabierają wiele miejsca i są stosunkowo lekkie, więc bez trudu można zabrać je w podróż, przykładowo na turniej sportowy.

Co istotne, poddanie się zabiegowi presoterapii powinno być koniecznie skonsultowane z lekarzem. Najlepiej nie postanawiać o tym na własną rękę, gdyż istnieją przeciwwskazania, które uniemożliwiają korzystanie z takiego zabiegu (to np. choroby wirusowe oraz bakteryjne i zakrzepica, które powinno się uprzednio wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]