Rolety wewnętrzne – jakie zamówić do domu

Rolety wewnętrzne – jakie zamówić do domu

W przeciwieństwie do mieszkańców Skandynawii, Polacy przywykli do przesłaniania okien. Dbamy tak o naszą prywatność, lecz także pozwala to decydować o ilości światła docierających do mieszkania. Najczęściej do zakrywania okien używa się zasłon i firanek, ale w ostatnich kilkunastu latach często decydujemy się na wyposażenie okien w rolety wewnętrzne.

Jakie typy rolet wewnętrznych dostaniemy w sklepach?

W sklepach internetowych i stacjonarnych znajdziemy szeroki wybór różnych typów rolet: rzymskich, zaciemniających, ściennych lub okiennych. W większości z nich dostaniemy także wszelkie potrzebne dodatki, takie jak rozety, kółka z żabkami, karnisze metalowe oraz wsporniki ścienne i sufitowe. W jednym sklepie będziemy w stanie skompletować pełen zestaw niezbędny do instalacji rolet. Natomiast to, które rolety będą nam odpowiadać, będzie już zależne od naszych potrzeb. Miejmy jednak na uwadze, by robić przemyślane zakupy. Na przykład, rolety rzymskie dobrze wyglądają na niedużych oknach, jednak nie poleca się ich alergikom. Na roletach rzymskich łatwo osiada kurz, gdyż produkowane są one z tkanin zasłonowych lub firanowych.

Rolety dzień i noc – promienie słoneczne pod Twoją kontrolą

Do kontroli nad ilością światła do pokoju służą rolety dzień-noc. Sprawdzą się prawie we wszystkich pomieszczeniach: w salonie, pokoju dziecięcym, biurze, a także w łazience. Takie rolety posiadają naprzemienny splot pasów zaciemniający i transparentnych. Dzięki wielu możliwościom ich ustawienia względem siebie umożliwia regulację ilości promieni słonecznych, które będą przez nie przenikać. Co ważne, regulacja odbywa się bez potrzeby podnoszenia i opuszczania rolet! Natomiast rozpowszechnione rolety zaciemniające pozwalają na całkowite zaciemnienie pomieszczenia, ponieważ zrobione są z materiału, które nie przepuszcza światła. Rolety zaciemniające przydadzą się szczególnie w sypialni z oknami na wschód.

Rolety na wymiar – na co zwracać uwagę

Okna nie zawsze muszą mieć standardowe wymiary i zdarzyć się może, że rolety o wymiarach oferowanych przez producenta nie będą do nich pasować. W takim przypadku pozostaje nam wykonać rolety na zamówienie. Pamiętajmy jednak o tym, aby dobrze obliczyć rozmiar okien, ponieważ niewłaściwie dobrane rolety nie spełnią swojego zadania, do tego będą wyglądać nieestetycznie. Jeśli więc brak nam doświadczenia albo nie wiemy jak obliczyć wymiary rolet, wezwijmy na pomoc profesjonalistów.