Pomysły na zaaranżowanie pokoju – rolety dzień i noc

Pomysły na zaaranżowanie pokoju – rolety dzień i noc

Rolety dzień i noc to jeden z najpopularniejszych rodzajów rolet. Roleta dzień noc jest idealna do wnętrza dla wszystkich tych, którzy pragną mieć kontrolę nad ilością światła w pomieszczeniach. To też doskonały sposób na urządzenie pokoju, który zapewni nam odrobinę prywatności – do sypialni, pokoju dziecka albo gabinetu, ale bez efektu stuprocentowego zaciemnienia. Najbardziej lubianym rodzajem rolet dzień noc jest zebra. Wyrób dostępny jest w wielu rozmiarach (standardowym, mini oraz na wymiar) oraz rozmaitych wariantach kolorystycznych.

Rolety dzień noc w pokoju dziecka i salonie

Roleta dzień noc zebra to model składający się z pasów o różnych kolorach. Trójkolorowy materiał lub rolety w pasy o tej samej barwie, ale innych odcieniach, to następny pomysł na aranżację i ożywienie każdego pomieszczenia.
Do jakiego pokoju będą pasować rolety dzień noc? Możliwości są praktycznie nieograniczone. Odpowiednio dopasowany kolor stonuje lub ożywi atmosferę pokoju. Mini roleta dzień noc zagwarantuje umiarkowany poziom zaciemnienia, dlatego trafionym pomysłem jest zamontować ją w pokoju gościnnym i innych pomieszczeniach, gdzie nie życzymy sobie zbyt wielu promieni słonecznych, ale nie wymagamy stuprocentowego zaciemnienia. Może to być również łazienka lub pokój noworodka.

Rolety dzień i noc – jak je stosować?

Oprócz wymienionych powyżej pomieszczeń, w których zbyt duże natężenie promieni słonecznych może przeszkadzać w drzemce lub odpoczynku, jest jeszcze kilka możliwości na zastosowanie rolet dzień i noc. Jakich? W pokoju, gdzie przeszklona jest znaczna powierzchnia. Masz taki pokój dzienny? Postaw na roletę dzień noc, która umożliwi Ci regulowanie natężenia światła lub zaciemnienia, na przykład podczas wieczornych seansów z rodziną.
Rolety dzień i noc pasują także do każdego współczesnego wnętrza, do których nie nadadzą się klasyczne zasłony i firanki. Rolety w pasy – poza funkcją zaciemniającą – pełnią też rolę dekoratywną. Współczesne wzornictwo i bogata kolorystyka powodują, że pomieszczenie może nabrać minimalistycznego bądź nowatorskiego charakteru. Podsumowując: skorzystaj z rolet dzień noc, jeżeli chcesz uzyskać efekt częściowego zaciemnienia.