podkłady higieniczne, podkłady medyczne

Podkłady jednorazowe – zastosowanie w medycynie

Stanowiące bezpośrednie zagrożenie dla naszego zdrowia wirusy, grzyby i bakterie znajdują się praktycznie wszędzie. Największe ryzyko zakażenia powstaje jednak w pomieszczeniach, w których zazwyczaj pojawiają się osoby chore lub tam, gdzie w wyniku rozmaitych zabiegów narzędzia mają kontakt ze skórą lub innymi tkankami. Takimi miejscami są w szczególności wszelkiego rodzaju salony spa, gabinety medycyny estetycznej, placówki służby zdrowia oraz studia tatuażu. By obniżyć groźbę transferu bakterii i innych szkodliwych mikroorganizmów, stosuje się rozmaite akcesoria – poza rękawiczkami silikonowymi i preparatami do dezynfekcji są to w szczególności podkłady higieniczne.

Zastosowanie podkładów medycznych

Większość chorobotwórczych grzybów i bakterii rozprzestrzenia się poprzez zetknięcie się skóry z zakażoną powierzchnią, dotykaną wcześniej przez jednostki zarażone. Żeby zmniejszyć ryzyko migracji bakterii w salonach i gabinetach kosmetycznych, korzysta się z podkładów higienicznych. Zwykle są one wyprodukowane z celulozy lub analogicznych tworzyw i tworzą skuteczną barierę dla drobnoustrojów. Podkłady higieniczne są jednokrotnego użytku i służą do wykładania m.in. kozetek, foteli dentystycznych i ginekologicznych oraz sprzętu rehabilitacyjnego.

Nakładki na deskę sedesową – do wykorzystania w ogólnodostępnym WC

Jeszcze wyższe ryzyko roznoszenia się infekcji skórnych powodowanych przez bakterie panuje tam, gdzie z prawdopodobnie zabrudzoną powierzchnią ma kontakt nieosłoniona skóra – przede wszystkim w toalecie. Możliwość przeniesienia się wirusów redukują nakładki na deskę sedesową. Korzystanie z nich jest rekomendowane we wszystkich punktach, w których toaleta jest ogólnodostępna – na przykład w biurach, punktach usługowych, kinach lub placówkach oświaty.

Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]