Okiennice dekoracyjne shutters – dom w zupełnie innym stylu

Okiennice dekoracyjne shutters – dom w zupełnie innym stylu

Dowiedz się więcej o okiennicach wewnętrznych na https://skyshutters.pl.

Projektując aranżację pomieszczenia, z reguły nie poświęca się zbyt wiele uwagi oknom. Przeważnie wybiera się standardowe aranżacje, czyli firanki i zasłony, które nieraz łączone są dodatkowo z roletami. Jednakże jest jeszcze jedno mniej znane w Polsce rozwiązanie – nowoczesne okiennice dekoracyjnea więc shuttersy.

Charakterystyka shuttersów

Najważniejszą właściwością shuttersów (lub też w spolszczonej wersji – szutersów) jest to, iż poziome lamele zamontowane na tych okiennicach dekoracyjnych poruszają się, wobec tego można łatwo je ułożyć pod różnymi kątami, zależnie od kaprysu lokatorów. Producenci wytwarzają je z listw drewnianych, PCV, jak również z płyt MDF. Shuttersy zakłada się w głównej mierze na oknach, jednakże wspaniale sprawdzają się także na drzwiach lub w szafach. Okiennice ozdobne shutters to wprawdzie dodatek na okna, który w polskich domach wykorzystuje się w dalszym ciągu sporadycznie, ale gros z nas na pewno kina bądź telewizji, ponieważ tego typu okiennice są często wykorzystywane na terenach z ciepłym klimatem, a więc w Nowej Zelandii i południowych Stanach USA.

Shuttersy pasują do przeróżnych stylów aranżacyjnych

Shuttersy to ozdobne okiennice które nie tylko znakomicie się prezentują, lecz mają również zastosowanie. Za ich pomocą można w pasywny sposób kontrolować wykorzystanie energii słonecznej: w gorące dni hamować nagrzewanie się wnętrz, a w zimne – zapobiegać stracie ciepła. Okiennice wewnętrzne bardzo dobrze komponują się z wieloma stylami wnętrz i nie ma zazwyczaj przeszkód, żeby założyć je na przeważającej większości ram okiennych. Wykonuje i montuje się je na zlecenie, co skutkuje tym, że są zdecydowanie kosztowniejszym rozwiązaniem aniżeli na przykład rolety. Shuttersy jednakże przydają pomieszczeniom niesłychanie stylowy wygląd, zatem wpływają na podwyższenie wartości nieruchomości. Wypada też zaznaczyć, iż ustawienie lameli okiennic wewnętrznych typu shutters jest ustawia się bez wykorzystania żyłek, co posiadacze psotliwych psów i kotów czy rodzice małych dzieci, które zagmatwać wiszące linki, uznają na pewno za dodatkowy plus.

SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]