Mydła i żele antybakteryjne – usuń wirusy i drobnoustroje

Mydła i żele antybakteryjne – usuń wirusy i drobnoustroje

W tym miejscu kupisz antybakteryjny żel do rąk

Na każdym cm2 powierzchni dłoni może bytować nawet do pięciu milionów bakterii. Gros tych organizmów ma ogromny potencjał chorobotwórczy – na naszych rękach rozprzestrzeniają się pasożyty, wirusy i bakterie, które powodują bardzo poważne choroby. Dlatego higiena rąk jest koniecznością. Za pomocą normalnego mydła możemy jednak usunąć ze skóry nie więcej niż do 90% bakterii. Zwykle to zadowalający rezultat, jakkolwiek w wielu przypadkach niezbędne będzie użycie o wiele efektywniejszych preparatów.

antybakteryjny żel do rąk – zastosowania

Mydło antybakteryjne znajduje zastosowanie w wielu sferach życia. Najpopularniejsze jest w instytucjach służby zdrowia – gabinetach dentystycznych, przychodniach czy szpitalach. Poza tym korzystanie z niego jest nieodzowne w gabinetach kosmetycznych, gdzie specjaliści mają styczność ze skórą pacjentów i żyjącymi na niej drobnoustrojami. Po żel antybakteryjny do rąk bezsprzecznie powinni sięgać też osoby zatrudnione w gastronomii – zwłaszcza po przygotowywaniu posiłków z mleka, mięsa (przede wszystkim z drobiu) oraz jajek, gdyż te produkty spożywcze w stanie surowym często zawierają pewne ilości bakterii.

Typy preparatów do dezynfekcji rąk

Najczęściej spotykanym środkiem do dezynfekcji rąk jest, oczywiście, mydło w płynie z dodatkiem substancji niszczących komórki drobnoustrojów – zwykle jest to alkohol. Preparaty do dezynfekcji rąk występują też pod postacią płynu lub żelu. Zarówno żel, jak i płyn antybakteryjny do rąk dostępne są w opakowaniach o różnych objętościach – małych, mieszczących się w torebce albo kieszeni spodni, lub dużych, zaprojektowanych do wykorzystania w dozownikach wieszanych na ścianie, nierzadko przystosowanych do uruchamiania łokciem bądź wyposażonych w fotokomórkę.

Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]