Lampa solna – delikatne i kojące światło

Lampa solna – delikatne i kojące światło

Jeśli szukasz lamp solnych, skieruj się na tę stronę.

Małe ozdoby z kamienia i innych minerałów od wieków znajdują swoje miejsce na naszych półkach. Przywozimy je z przeróżnych wypraw po Europie, a czasami nabywamy impulsywnie, bo harmonizują ze stylem, w jakim utrzymane jest pomieszczenie. Sporadycznie aczkolwiek są to rzeczy funkcjonalne – najczęściej to zwykłe dekoracje. Minerałem, którego można jednakże użyć do produkcji obiektów stosowanych na co dzień, jest sól kamienna. Wyrabia się z niej przede wszystkim lampy, ale nie tylko.

Lampy solne występują w 3 barwach

Lampy solne są estetyczne i bez większych przeszkód dopasujemy je do aranżacji pomieszczenia, gdyż występują w trzech kolorach (różowym, szarym, białym) i w kilku ich odcieniach. Wszystkie lampy solne są jedyne w swoim rodzaju, bo nie ma kamieni o bliźniaczych kształtach i wzorze krystalizacji. Nadzwyczaj popularne są lampy solne, których klosze charakteryzują się naturalną, nie obrobioną powierzchnią. Często zdarza się jednakże, iż rękodzielnicy parający się sporządzaniem takich lamp, nadają im bardziej regularne formy, m.in. kuli bądź walca.

Lampy solne – dzięki nim szybciej się uspokoisz

Wiele osób wierzy, że lampy solne mają pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Przypisuje się im zwłaszcza właściwość jonizacji powietrza, innymi słowy produkowania jonów ujemnych, równoważących te produkowane przez wszechobecne sprzęty elektroniczne. Ujemne jony poprawiają jakość powietrza oraz pomagają w oddychaniu m.in. osobom cierpiącym na na astmę bądź alergię. Światło, jakie dają te lampy, jest kojące i subtelne, stąd poleca się kupienie ich jednostkom, którym dokucza stres albo bezsenność, bowiem dzięki nim można szybciej się zrelaksować. Ale z soli kamiennej nie wytwarza się wyłącznie lamp solnych. Wykonuje się z nich także pojemniczki na biżuterię i prześliczne świeczniki, a płaskie bloki z soli himalajskiej używa się w gastronomii oraz aranżacji wnętrz.

"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]