drzwi wejściowe drewniane

Komfort termiczny i wytrzymałość – atuty drzwi drewnianych wejściowych

Drzwi wejściowe spełniają kilka zadań – zabezpieczają przed włamaniem się osób niepowołanych, chronią mieszkanie przed negatywnym oddziaływaniem czynników atmosferycznych oraz separują od hałasu docierającego z ulicy. Czy warto zainwestować w drewniane drzwi wejściowe? Kiedy kupić drzwi dwuskrzydłowe?

Drzwi zewnętrzne drewniane – zestawienie współczesności z tradycją

Zakup drzwi zewnętrznych to jeden z najważniejszych wybór, który musi dokonać każdy właściciel mieszkania. Drewniane drzwi zewnętrzne od dziesięcioleci cieszą się ogromną popularnością, ze względu na swoją trwałość oraz parametry techniczne. Ekologiczny materiał rewelacyjnie się prezentuje i można go wykończyć na kilka sposobów. Odpowiednio zbudowane drewniane drzwi wejściowe wyróżniają się niewysokim współczynnikiem przenikania ciepła i są energooszczędne, co sprawia, że koszty ogrzewania są dużo niższe, a mimo wszystko w domu panuje komfort cieplny. Szukając drzwi do domu wypada rozważyć modele o grubości 92 mm lub 68 mm. Ze względu na swoje parametry dużym popytem wyróżniają się szczególnie ocieplane drzwi zewnętrzne wytworzone z drewna klejonego trójwarstwowo – są one odporne na uszkodzenia mechaniczne i odkształcenia, zatem wspaniale sprawdzają się w zabudowie jednorodzinnej. Obecnie drewniane drzwi zewnętrzne posiadają najlepsze uszczelki.

Co posiadają drzwi zewnętrzne dwuskrzydłowe?

Na rynku znajdziemy też drzwi drewniane na wymiar, które są zalecane w razie posiadania nieszablonowych otworów drzwiowych. Natomiast drzwi wejściowe dwuskrzydłowe to propozycja dla tych, którym zależy na niebanalnym designie. Jeśli poszukujemy dwuskrzydłowych drzwi drewnianych na wymiar, należy zlecić ich produkcję firmie, która zrealizuje spersonalizowany wzór na zamówienie, a jednocześnie zagwarantuje wieloletnią gwarancję na swój wyrób. W drzwi drewniane można wstawić efektowne szyby, np. witrażowe. Zamawiający mogą również wybierać spośród rozmaitych modeli szyldów. Prócz walorów estetycznych, trzeba również zaakcentować pozostałe cechy, którymi wyróżniają się dwuskrzydłowe drzwi zewnętrzne. Są one trudne do wyłamania, ponieważ współcześnie coraz częściej zaopatruje się je w systemy antywłamaniowe. Gwarantuje to lokatorom wysokie bezpieczeństwo. Dwuskrzydłowe drzwi zewnętrzne mają też trzypunktowy zamek listwowy, a nabywca może wybrać niski próg aluminiowy bądź drewniany. Żeby chronić powłokę drewnianych drzwi wejściowych przed negatywnym działaniem czynników atmosferycznych, w trakcie ich produkcji wykorzystuje się środki impregnujące najwyższej jakości.

OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]