Kilka słów o kontenerach na odpady specjalne

Kilka słów o kontenerach na odpady specjalne

Jeśli chcesz nabyć kontener na odpady, koniecznie sprawdź ekombud.pl/kontenery-specjalne/

Kontenery na odpady specjalnego przeznaczenia powinny charakteryzować się wysoką wytrzymałością, jak również spełniać wyśrubowane parametry techniczne. Czym wyróżniają się poszczególne modele kontenerów? Z jakiego powodu warto zdecydować się na wysokiej jakości kontenery stalowe?

Kontenery na odpady specjalne – rodzaje i ich budowa

Pośród dostępnych na rynku kontenerów specjalnego przeznaczenia rozróżniamy kontenery na odpady odpady generowane przez oczyszczalnie ścieków, odpady przemysłowe, sypkie, płynne, a także niebezpieczne. Kontenery przeznaczone do przewozu odpadów z oczyszczalni mają podgrzewaną podłogę, co zapobiega przymarzaniu płynów do dna. Kontenery tego rodzaju są spawane spoiną ciągłą w sposób szczelny i są zabezpieczone pokrywą z uszczelką, dzięki czemu przewożone odpady nie wyciekają. Drugim zabezpieczeniem jest konstrukcja umieszczona nad pokrywą, uniemożliwiającą rozbryzgiwanie się cieczy podczas załadunku kontenera na samochód. Do popularnych kontenerów na odpady należą również plandekowce, czyli pojemniki na odpady przemysłowe z dnem posiadającym zaczepy do zabezpieczenia ładunku i z rozsuwanymi ścianami.

Kontener na gruz i odpady sypkie

Oddzielną grupę kontenerów stanowią modele na odpady ziarniste, np. pyły i trociny. Obecne na rynku kontenery obsługiwane są przez urządzenia hakowe i zaopatrzone w przenośnik ślimakowy. Kontenery na materiały miałkie mogą też posiadać klapę z uszczelką. Do grupy modeli specjalnego przeznaczenia należą również kontenery otwarte używane do magazynowania i transportu odpadów budowlanych oraz gruzu.

EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]