Kapsułki do ekspresu – zawsze idealna kawa

Kapsułki do ekspresu – zawsze idealna kawa

Jeśli chcesz zamówić kapsułki do ekspresu, zobacz tu

Duża część z nas nie wyobraża sobie śniadania bez kubka gorącej, aromatycznej kawy, która szybko stawia na nogi i przygotowuje na następny dzień pracy. Przy dobrej kawie spotykamy się także ze znajomymi, podjadając ciastka na mieście i plotkując o współpracownikach czy dyskutując o najnowszych wydarzeniach w polityce. Napój ten jest nam znany od setek lat, ale w dalszym ciągu pijemy go zazwyczaj w dwóch wariantach: z mlekiem lub bez. Dlaczego? Gdyż tak jest najszybciej i najwygodniej.

Kapsułki z kawą porównywalnie dobra jak w kawiarni

Kiedy pragniemy wypić kawę z dodatkami, z rzadkich gatunków albo fantazyjnie sporządzoną wybieramy się przeważnie do kawiarni, bo niewielu z nas ma umiejętności umożliwiające przygotowanie różnych napojów kawowych. Nie potrafimy dobrać właściwej mieszanki kawy do danego napoju, nie znamy stosunku kawy do mleka i wody, toteż nie wiemy jak zamienić espresso w idealne latte, macchiato czy cappuccino. Dlatego modna od dekad, a w Polsce faktycznie dopiero w kilku minionych latach, stały się kapsułki z kawą, którą można przyrządzić w kilka minut w małych dedykowanych urządzeniach. Dlaczego tak polubiliśmy kapsułki do ekspresu? Głównie dlatego, że mając ekspres na kapsułki nie trzeba martwić się o pilnowanie procesu parzenia napoju. W kapsułkach zawarta jest idealnie odmierzona ilość kawy, aromatów i ewentualnych dodatków, a naszym zadaniem jest tylko umieszczenie kapsułki z kawą w pojemniku, zapewnienie w ekspresie odpowiedniej ilości wody, podstawienie filiżanki albo kubka o odpowiedniej objętości i odczekanie kilkunastu sekund, aż ekspres wypełni całą pracę za nas.

Kapsułki kawy do ekspresu – dobra kawa w niewysokiej cenie

Ekspresy na kawę w kapsułkach nie są drogie – małe modele, które pomieszczą się na blacie kuchennym, można kupić już za 200-300 zł. Same kapsułki do ekspresu to też nie jest duży koszt. gdy przeliczymy koszt jednej kawy, to np. latte można przyrządzać w domu za niecałe 1,30 zł. Koszt waha się oczywiście zależnie od od producenta kapsułek, ale w porównaniu z tożsamym napojem serwowanym w kafeterii, jest to na ogół ok 10%-20% ceny, jaką zapłacilibyśmy na mieście. Cena kawy w kapsułkach jest z pewnością ich dużą zaletą. Amatorzy kawy jednakże zastanawiają się często czy kupując ekspres jednej firmy nie będą ograniczeni do kupowania kapsułek z kawą tylko od danego producenta. To bezzasadne obawy. W tej chwili do wszystkich wziętych systemów, takich jak Nescafe Dolce Gusto, Tchibo Cafissimo czy Nespresso można nabyć kompatybilne kapsułki.

Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]