Kapsułki Cafissimo – poznaj alternatywy

Kapsułki Cafissimo – poznaj alternatywy

Więcej szczegółów o kapsułkach Tchibo Cafissimo

Technika parzenia kawa w kapsułkach jest znana od końca lat 70-tych i powoli zdobyła sobie tysiące sympatyków. Ten praktyczny proces pozwala na zaparzenie kawy wysokiej jakości w niesłychanie nieskomplikowany sposób – wystarczy włożyć kapsułkę z kawą do zasobnika w urządzeniu, napełnić w nim pojemnik z wodą i już po kilkunastu sekundach można cieszyć się pobudzającą kawą.

Jakie znamy zamienniki kapsułek Tchibo Cafissimo?

Istnieje parę systemów parzenia kawy w kapsułach. Ten należący do niemieckiego koncernu Tchibo jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych globalnie. Kapsułki Tchibo Cafissimo różnią się kształtem od innych, co przez wiele lat narzucało klientom wymóg zaopatrywania się w kapsułki z kawą od jednego wytwórcy. Kwestia ta tyczyła się każdego systemu w kapsułkach, jakkolwiek w ostatnim czasie oferowanych jest w sklepach – również w naszym kraju – sporo ich substytutów. Włoski producent Italian Coffee produkuje kapsułki do sporej ilości systemów, w tym również zamienniki kapsułek do ekspresu Tchibo Cafissimo. W tym systemie producent ten posiada linię kaw speciality, innymi słowy tzw. kaw single origin. Ziarna tych kaw charakteryzują się tym, iż wywodzą się z jednego gatunku, uprawy i zbioru. Smak takiej kawy jest charakterystyczny, gdyż ma na niego wpływ sporo różnorodnych czynników, między innymi pogoda , która panowała w danym roku. Dodawanie do takich kaw dodatków aromatyzujących bądź mleka tłumi ich unikalne nuty smakowe. W sprzedaży kupimy zamienniki kapsułek Tchibo Cafissimo zawierające kawę z ziaren z Angoli (100% robusta), a także z Brazylii oraz Etiopii (100% arabika). W tych ziarnach mocno wyczuwalne są aromaty czekoladowe, kwiatowe oraz kakaowe.

Jaki jest koszt naparu z zamienników kapsułek do ekspresu Tchibo Cafissimo?

Urządzenia do kawy w kapsułkach zdają egzamin zarówno w domu, jak i w urzędach lub pensjonatach. Koszt napoju w przeliczeniu na jedną porcję nie jest wygórowany i z reguły zamyka się w widełkach 1,20-1,50 zł. Świadczy to, że taka kawa jest o wiele tańsza aniżeli identyczny napój serwowany w kawiarniach na mieście bądź na stołówkach w biurze. Przystępne ceny oraz nietuzinkowe wzornictwo ekspresów na kapsułki sprawiają, że z każdym rokiem częściej znajdujemy dla nich w naszych kuchniach. Z ich pomocą zaserwujemy znajomym wysokiej jakości kawę w trakcie okazjonalnych spotkań, a jednocześnie sami będziemy radować się filiżanką takiej kawy każdego dnia, nie lękając się o gigantyczne koszty. Jeśli chcemy kupić zamienniki kapsułek Tchibo Cafissimo sprawdźmy uprzednio czy będą pasować do posiadanego przez nas ekspresu.

Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]