Jak wybrać odpowiednie bryczesy do jazdy konnej?

Jak wybrać odpowiednie bryczesy do jazdy konnej?

Kup spodnie do jazdy konnej.

Jazda na koniu wymaga nie tylko godzin pracy, ogromnych pokładów cierpliwości i sporych wyrzeczeń, ale też odpowiednich elementów odzieży, które nie będą krępować ruchów. Chcesz zaopatrzyć się w wysokiej jakości bryczesy do jazdy konnej? Duży wybór asortymentu znajdziesz w sklepie Horse-Trade.pl!

Spodnie bryczesy do jazdy konnej

Bryczesy to typ spodni przeznaczonych do jazdy konnej. Charakteryzują się brakiem ciasnych szwów w miejscach, gdzie nogi przylegają do siodła, co zmniejsza ryzyko otarć naskórka. Poprawnie wykonane bryczesy do jazdy konnej powinny być ciasne i elastyczne, a jednocześnie nie krępować ruchów i pozwalać na wygodną jazdę w różnych warunkach. W sklepie Horse-Trade.pl dostępne są bryczesy wyprodukowane z wysokiej jakości materiałów – bawełny z lycrą czy specjalnych tkanin softshell, dzięki którym jeździec będzie odczuwał pełną swobodę.

Jak wybrać najlepsze bryczesy do jazdy konnej?

Bryczesy do jazdy konnej powinny być przede wszystkim dopasowane do budowy ciała dżokeja i uwzględniać jego indywidualne potrzeby. Poszukując odpowiednich spodni jeździeckich wskazane jest sprawdzić czy mają one specjalne wzmocnienie, zwane lejem, który może być wytworzony z skóry ekologicznej, silikonu lub innych materiałów dających solidną przyczepność do siodła. Bryczesy mogą mieć lej pełny, obejmujący również uda i łydki, lub kolanowy. Oddzielną kategorią produktów są zimowe bryczesy do jazdy konnej – powinny one być wyposażone w warstwę termoizolacyjną oraz wodoodporną, które gwarantują komfort cieplny podczas jazdy. Istotne są także walory użytkowe – elastyczne zakończenia nogawek czy liczne kieszonki.

Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]