Jak kupować kurtkę na motor? Liczy się nie tylko materiał

Jak kupować kurtkę na motor? Liczy się nie tylko materiał

Szukasz kurtki na motor? Sprawdź www.legato-motocykle.pl.

Motocykliści są świadomi tego, że w pełni komfortową podróż na dwóch kółkach zapewni tylko właściwie przystosowana do tego odzież. Stąd też w szafie każdego miłośnika motocykli powinna znaleźć się choć jedna rasowa kurtka na motor. Oferta sklepów motocyklowych jest dzisiaj niezmiernie szeroka, dlatego bez trudu można znaleźć zarówno kurtki ze skóry, jak i z tekstyliów, które spełnią wymagania nawet najbardziej wybrednych kierowców.

Kurtka na motor ze skóry – większa ochrona motocyklisty w razie upadku

Jazda na motorze najczęściej kojarzy się ze skórą i w rzeczy samej także dziś kurtki wytworzone z tego surowca uważa się za najodpowiedniejszy wybór pod względem trwałości i jakości, co naturalnie przekłada się także na ich wyższe ceny. Wbrew popularnym skojarzeniom, w dzisiejszych czasach większość kurtek na motor ze skóry ma sportowy krój, nie zaś tradycyjny wygląd rodem z amerykańskich filmów drogi z lat 80-tych. Nie oznacza to, iż nie dostaniemy w sklepach motocyklowych szałowych skórzanych ramonesek.

Największym atutem kurtek motocyklowych wykonanych ze skóry jest naturanie ich znaczna wytrzymałość na uszkodzenia, skutkiem tego w przypadku upadku motocyklisty na nawierzchnię drogi gwarantują mu lepszą protekcję. Do kręgu przesądów trzeba także odłożyć już przeświadczenie, iż kurtka ze skóry jest ciężka i mało elastyczna – te wykonane z skóry bydlęcej czy nubuku niedużo różnią się pod tym kątem od kurtek tekstylnych uszytych z tkanin poliamidowych czy poliestrowych.

Jak przymierzać kurtkę na motor?

Kurtka na motocykl powinna być komfortowa, toteż najlepiej jest nabyć ją w sklepie stacjonarnym, w którym możemy ją przymierzyć. Tylko tak będziemy mieć pewność, iż kurtka jest dobrze dobrana do naszej sylwetki. Jednakże kupowanie kurtki motocyklowej przez internet to także dobra alternatywa, o ile dobrze zna się swoje wymiary bądź nabyło się wcześniej już podobne produkty od wybranego producenta. Kurtka na motor musi dobrze opinać korpus, lecz nie może krępować jego ruchów. Przymierzając kurtkę wyciągnij ręce na wprost tak, jakbyś chwytał kierownicę. Jeśli rękawy przesłaniają nadgarstki oznacza to, że taki rozmiar jest za duży. Zbyt duża kurtka na motor podnosi ryzyko kontuzji, ponieważ w trakcie upadku protektory mogą zmienić pozycję względem ciała motocyklisty i po prostu nie wypełnią one swojego zadania. Dla maksymalnego komfortu należy zwrócić również uwagę, czy kurtka ma pasy korygujące jej szerokość tułowiu, na ramionach i w pasie.

Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]