Gdzie stosuje się środki dezynfekujące?

Gdzie stosuje się środki dezynfekujące?

Dowiedz się, gdzie zamówić środki dezynfekujące, wejdź na verdeavis.pl/chemia-profesjonalna/dezynfekcja-powierzchni.html

Profesjonalne środki dezynfekujące pomagają utrzymać czystość przeróżnych powierzchni. Gdzie są używane i w jaki sposób działają? Czemu należy się w nie zaopatrzyć?

Środki antyseptyczne – działanie i ich zawartość

Dostępne w sprzedaży środki dezynfekcyjne mają na celu mycie oraz odkażanie narzędzi i powierzchni. Z ich pomocą możliwa jest likwidacja chorobotwórczych czynników mogących przenosić zakażenia krzyżowe lub mieć inny negatywny wpływ na zdrowie człowieka. Profesjonalne preparaty są wzbogacone o składniki usuwające mikroorganizmy oraz bakterie. W skład środków odkażających na ogół wchodzi chlor, alkohol, aldehydy, czterorzędowe związki amonowe, poliaminy, kwas nadoctowy, nadtlenek wodoru, jak również mnóstwo innych komponentów. Do najczęściej używanych preparatów należą żele, chusteczki do dezynfekcji, płyny w sprayu oraz oleje (np. do narzędzi chirurgicznych).

Zastosowanie środków do dezynfekcji powierzchni

Środki antyseptyczne stosowane są wszędzie tam, gdzie niezbędne jest utrzymanie sterylnej czystości – w placówkach gastronomicznych, medycznych, laboratoriach czy w kuchniach, na stołówkach. Środki do dezynfekcji powierzchni służą do odkażania podłóg, blatów, urządzeń sanitarnych, toalet, znajdują też zastosowanie przy czyszczeniu sztućców, blenderów, maszynek do mięsa, krajalnic oraz innych maszyn czy przedmiotów. Istotne jest dobranie właściwego preparatu dezynfekującego do powierzchni – niektóre preparaty mogą działać zbyt agresywnie i są w stanie zniszczyć czyszczony materiał. Należy zachować ostrożność w szczególności w przypadku nawierzchni ceramicznych – pisuarów, muszli klozetowych czy umywalek.

Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]