Części zamienne do Citroena kupuj w profesjonalnym sklepie

Części zamienne do Citroena kupuj w profesjonalnym sklepie

Co powinno się wiedzieć o Citroen części?

Citroen to marka z tradycją sięgającą początków XX w., od dziesięcioleci znana dobrze rodzimym kierowcom. Jej auta w Polsce są cenione ze względu na przystępną cenę, wysoką dostępność i przede wszystkim za pokaźną liczbę warsztatów specjalizujących się w ich naprawie. Największą powodzeniem cieszą się takie modele jak Jumper, C-Elysse, C4, C5, C6, C-Crosser, Xsara, Nemo, Saxo i Xantia. Oczywiście, tak jak pojazdy pozostałych marek, ulegają one awariom, więc posiadacze samochodów od francuskiego producenta powinni być gotowi na to, że prędzej czy później będą musieli kupić części zamienne.

Części Citroen, które często kupujemy

To, jakie części często odmawiają posłuszeństwa jest uzależnione w szczególności od danego modelu – każdy z nich ma swoje wady, z których wynikają inne awarie. Na początku trzeba na pewno napomknąć o płynach, które zużywają się w wyniku codziennej eksploatacji auta. Są to przede wszystkim czynnik chłodniczy w układzie klimatyzacji, płyn chłodniczy, olej silnikowy oraz płyn hamulcowy. Regularnych wymian, których ze względu na bezpieczeństwo nie wolno ignorować, wymagają także moduły układu hamulcowego: klocki oraz tarcze.

Gdzie niedrogo i łatwo kupić części do Citroena?

Najlepszym wyborem są zawsze oryginalne części Citroen – te od innych producentów, częstokroć pochodzące z chińskich fabryk, w niektórych przypadkach cechują się niższą jakością, co źle oddziałuje na bezpieczeństwo i komfort jazdy. Dlatego właściciele aut Citroen w części zamienne winni zaopatrywać się w sklepach specjalizujących się w sprzedaży modułów do samochodów francuskich. Jeżeli w po sąsiedzku żaden z podobnych nie funkcjonuje, wszystkie potrzebne elementy można zakupić przez internet.

France-car F.H.U. "RS" Rafał Socha
ul. Rusznikarska - Deptak 6
31-261 Kraków

Tel.: +48 (12) 415-33-99
Mob.: +48 600-815-815
E-mail: [email protected]