czapsy, sztylpy

Czapsy i sztylpy skórzane – gdzie kupić?

Według wielu jeźdźców najodpowiedniejszymi butami do jazdy konnej są oficerki – skórzane obuwie z długą cholewą do kolan. I chociaż rzeczywiście w tym sporcie sprawdzają się znakomicie, to nie są pozbawione wad. Główną z nich jest ich koszt – najlepsze modele oficerek mogą kosztować nawet kilka tysięcy PLN. Poza tym wkładanie oraz jazda w oficerkach bywa w dużym stopniu utrudnione ze względu na konieczność noszenia spodni z grubszej tkaniny, niezbyt dobrze mieszczącej się w cholewie obuwia. Tych wad nie mają na szczęście czapsy i sztylpy.

Czym się charakteryzują sztylpy i czapsy jeździeckie

Czapsy i sztylpy to elementy zakładane na sztyblety, zapewniające protekcję wyższej partii nóg jeźdźca – porównuje się je do stuptutów piechura. Te pierwsze kończą się na pachwinie, stanowiąc zabezpieczenie dla nogi na całej długości, zaś drugie – chronią tylko łydkę sportowca, kończąc się na kolanie. Zarówno czapsy, jak i sztylpy są sporządzane z różnych surowców. W sprzedaży zazwyczaj spotkamy czapsy i sztylpy skórzane, aczkolwiek poza nimi dostępne są też modele wykonane z tworzyw sztucznych lub tkaniny.

Jakie czapsy i sztylpy wybrać?

Dwa ostatnie rodzaje cechują się dużo niższą ceną. Tym samym są zalecane jeźdźcom z ograniczonym budżetem , jak również dzieciom, szybko wyrastającym z kolejnych rozmiarów. Warto zauważyć, że sztylpy i czapsy z tkaniny są przewiewniejsze, dlatego lepiej nosi się je wiosną i latem. Duży wybór czapsów i sztylp znajdziemy w sklepach internetowych – fasony perfekcyjnie dobrane do swoich potrzeb kupią zatem również jeźdźcy zamieszkujący miejscowości, w których brak dobrze wyposażonego sklepu jeździeckiego.

Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]