Ciekawe zastosowania tablic korkowych

Ciekawe zastosowania tablic korkowych

Tablica korkowa – zdaje się kompletnie banalna rzecz, a może pełnić wiele ciekawych funkcji. Zróżnicowanie wykonania i rozmiary tablic korkowych sprawiają, iż sprawdzają się one zarówno do ozdoby pokoju, jak i znajdują zastosowanie w biurach i instytucjach publicznych.

Jak przeważnie używamy tablic korkowych?

Zwykle natrafiamy na tablice korkowe na korytarzach przedszkoli i szkół. Przypinane są na nich wycinki z gazet o sukcesach uczniów i szkoły, istotne informacje o organizowanych wydarzeniach (wywiadówkach, olimpiadach, studniówkach czy konkursach), nieobecnościach nauczycieli i zastępstwach czy terminach zajęć pozalekcyjnych. Tablice korkowe w szkołach to także idealne rozwiązanie dla uczniów z zacięciem dziennikarskim. Pod okiem nauczyciela dzieci mogą przygotowywać artykuły na interesujące ich tematy, wynajdywać ciekawostki naukowe czy recenzować wydarzenia w formie satyrycznych komiksów, tworząc comiesięczną gazetkę szkolną. Taki biuletyn można prezentować na głównym korytarzu szkoły, tak by był widoczny dla wszystkich. W przedszkolach, na tablicy korkowej można zorganizować ekspozycję rysunków czy laurek przygotowanych przez dzieci na przeróżne okazje – mali artyści będą lepiej czuły się w takim otoczeniu. Z kolei w biurach czy urzędach można użyć tablicę korkową jako biuletyn informacyjny, bo w potopie maili nie każdy przeczyta wszystkie wiadomości. Należy jednak pamiętać, żeby tablica była zawieszona w często uczęszczanym miejscu, np. przy stanowisku z napojami albo w pomieszczeniu socjalnym.

Tablica korkowa – przyda w domu

Do wszystkich wymienionych wyżej przykładów najlepsze będą duże tablice korkowe, czyli takie o rozmiarach 150×100, 200×100 lub większe. Jeżeli jednak pragniemy użyć tego typu tablice w domu, należy skupić się na rozmiarach nie większych niż 120×90. Tablice korkowe produkowane są w ramach aluminiowych, drewnianych albo z listwy MDF. Ramy aluminiowe i z drewna lakierowanego występują w wielu kolorach (czerwony, ciemny i jasny zielony, błękitny, żółty), a listwy MDF są przeważnie czarne, białe, srebrne, w kolorze dębu stuletniego, dębu naturalnego i calvados, wobec tego każdy dobierze tablicę, która będzie pasowała do wystroju wnętrza. Jak można użyć tablicę korkową w mieszkaniu? Można na niej zawiesić nagrody zdobyte w zawodach, pocztówki przysłane przez rodzinę z wakacyjnych wojaży lub naszyjniki i łańcuszki, zamiast trzymać je splątane w pojemniczku biżuterię. A pasjonaci podróży mogą przypiąć do niej mapę Europy, by zaznaczać pinezkami zwiedzone już miasta lub kraje.