Bursztyn

Bursztyn

Biżuterię z bursztynem zamówisz na https://www.bizutik.pl/bizuteria-z-bursztynem

Biżuteria z bursztynem nigdy nie wyjdzie z mody – zarówno wśród młodzieży, jak i znacznie bardziej dojrzałych osób. Jej popularność nie powinna jednak zaskakiwać – bursztyn jest przecież jednym z najładniejszych materiałów, a swoboda jego obróbki sprawia, że wykonane z niego ozdoby można dostosować do najróżniejszych trendów. Żeby zachować jej wygląd, musimy o bursztyn właściwie zadbać. Jak? Powie wam stworzony przez nas artykuł.

W czym trzymać biżuterię z bursztynem?

Złoto północy to niezwykle wrażliwy surowiec – dlatego biżuteria z bursztynem koniecznie powinna być trzymana w odpowiednich warunkach. Jantarowy wisiorek powinniśmy owinąć miękką szmatką, a potem dokładnie otulić folią oraz włożyć do drewnianego pudełka. Pamiętajmy, by w jednym opakowaniu nie trzymać dwóch ozdób – mogą się bowiem porysować.

Biżuteria z bursztynem przetrwa lata

Bursztyn nie znosi mocnych środków czyszczących. Słuszniej zatem postąpimy, wykorzystując do jego pielęgnacji łagodniejsze substancje – chodzi o oliwę z oliwek lub kosmetyki dla najmłodszych. Biżuteria z bursztynem powinna być pielęgnowana miękką szmatką, lekko nasączoną wodą – pod żadnym pozorem nie może być jej zbyt dużo.

Wiekowa biżuteria z bursztynem

Odkopałeś w piwnicy wiekową biżuterię z bursztynem? Zapewne nadal jest piękna, ale widać jej lata. Jak ją odrestaurować? Próbując uczynić to samodzielnie, możesz tylko jeszcze bardziej ją zepsuć – najlepiej zatem postąpisz, zwracając się o pomoc złotnika.

Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]