Blacha trapezowa na dach

Blacha trapezowa na dach

Więcej o blachach trapezowych na dach.

Blachy trapezowe na dach tworzą wytrzymałe pokrycie, są ekonomiczne i mogą być używane zarówno w przypadku domów jednorodzinnych, jak i magazynów czy hal produkcyjnych. Dlaczego trapez na dach staje się coraz bardziej popularny?

Blachy trapezowe dachowe – ekonomiczne a przy tym wytrzymałe pokrycie

Nazwa blach trapezowych pochodzi od jego kształtu – płaty mają przetłoczenia w przypominające trapez. Proces jej montowania jest bardzo prosty – poradzi sobie z tym każda brygada budowlana. Materiał jest ceniony też ze względu na walory ekonomiczne – zarówno sama blacha trapez, jak i robocizna nie pociągają za sobą dużych kosztów. Z uwagi na niską cenę artykułu i nieskomplikowany montaż, blacha trapezowa jest coraz częściej wykorzystywana do wykonywania pokryć dachowych i może być idealną alternatywą dla kosztowniejszej blachy na rąbek stojący. Rozwiązanie to charakteryzuje się długą żywotnością – dach pokryty blachą trapezową wytrzyma w dobrej formie przez kilkadziesiąt lat. Do tego jest bardzo lekki, posiada wysoką wytrzymałość na czynniki atmosferyczne oraz uszkodzenia mechaniczne.

Gdzie może być użyta blacha trapezowa?

Blacha trapezowa bardzo dobrze sprawdzi się jako pokrycie dachu domu jednorodzinnego o prostej bryle, np. w stylu minimalistycznym. Dobrze wygląda na budynkach z dachem o ogromnej powierzchni, pasuje zarówno do domów drewnianych, jak i murowanych. Może być również używana wszędzie tam, gdzie z różnych względów nie można stosować standardowych, ceramicznych dachówek. Blacha trapez będzie też znakomicie prezentować się jako wykończenie składów, wiat albo obiektów gospodarczych. Blachę trapezową dachową powinno się kupować bezpośrednio od producenta. Dzięki temu mamy pewność, iż towar jest najwyższej jakości i spełni nasze oczekiwania. Producenci oferują bogatą paletę kolorów blach trapezowych, a także akcesoria dodatkowe, m.in. systemy rynnowe.

REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08