Automaty z napojami w każdej nowoczesnej firmie

Automaty z napojami w każdej nowoczesnej firmie

Wiele firm jest zmuszonych zapewnić posiłki lub napoje swoim pracownikom. Ma to szczególne znaczenie w korporacjach, gdzie wiele osób pracuje przez długi czas na stosunkowo małej powierzchni. Firmy stosują często pracę wielozmianową i w budynkach wielopiętrowych lub na placach budowy muszą być wydzielone miejsca do wypoczynku i spokojnego zjedzenia posiłku regenerującego. W takich miejscach często wykorzystywane są automaty z napojami. Można je kupić na własność lub wynająć od zewnętrznej firmy. Przeczytaj poradnik dlaczego warto zainwestować w automaty do napojów.

Zróżnicowana oferta

Urządzenia samoobsługowe zapewniają stały dostęp do przekąsek, kawy lub herbaty. Automaty z napojami są nowoczesną formą mini-bufetu, z którego mogą korzystać wygodnie wszyscy pracownicy firmy. Wbrew pozorom asortyment dostępny w maszynach nie musi być ograniczony. Osobne pojemniki pozwalają na serwowanie zarówno wielu rodzajów soków, kawy, herbaty, jak i gorącej czekolady. Może być to doskonałe uzupełnienie posiłku podczas przerwy w pracy, który zachęci do podejmowania nowych wyzwań. Ponadto smak i zapach ulubionych napojów może skutecznie poprawić koncentrację pracowników i zwiększyć wydajność przedsiębiorstwa.

Nowoczesne płatności

Automaty z napojami mają wbudowane terminale płatnicze i inne nowoczesne formy płatności. Dzięki temu możliwe jest wygodnie wykonywanie płatności kartą, gotówką lub telefonem. Z reguły im bardziej zaawansowany technicznie automat, tym lepsza obsługa klienta. Ekrany dotykowe i zintegrowane z nimi oprogramowanie pozwala na dodawanie nowych metod płatności w razie potrzeby. Tego rodzaju systemy można aktualizować zdalnie przez Internet, a więc większość czynności serwisowych nie wymaga nawet dojazdu do miejsca montażu. W razie konieczności naprawy producenci oferują szerokie wsparcie w okresie gwarancji oraz później, jako usługi płatne. Zazwyczaj przegląd urządzeń nie jest jednak na tyle dużym kosztem, aby mogło to być obciążenie dla budżetu firmy.

Wizerunek firmy

Warto dodać, że automaty mogą skutecznie budować pozytywny wizerunek firmy zarówno w oczach pracowników, jak i kontrahentów. Zdrowe napoje promują właściwe nawyki żywieniowe oraz dbanie o swój ogólny stan zdrowia. Wiele firm podkreśla, że ich oferta zawiera produkty oparte tylko na naturalnych składnikach, które pozbawione są sztucznych barwników i konserwantów. Są to korzyści dla pracowników, poza wynagrodzeniem oraz ubezpieczeniem. Takie działania stanowią wkład przedsiębiorstwa w komfort zatrudnionych pracowników. Automaty z napojami można więc potraktować jako element polityki marketingowej firmy.