Akcesoria sportowe – piłki do piłki ręcznej, nożnej i siatkówki

Akcesoria sportowe – piłki do piłki ręcznej, nożnej i siatkówki

Znajdź piłki Hummel.

Mało jest dyscyplin sportowych, które można uprawiać bez konieczności użycia najróżniejszych akcesoriów. Również w niektórych sportach indywidualnych, m.in. tych z obszaru lekkoatletyki oraz gimnastyki, należy wyposażyć się w młot lub tyczkę. Jednak najpopularniejszym na całym świecie sprzętem sportowym, pojawiającym się w różnych sportach (nie tylko drużynowych), są piłki. W poniższym wpisie przybliżamy charakterystykę 3 piłek sportowych stosowanych w grach kochanych przez naszych rodaków.

Piłki do siatkówki, piłki nożnej oraz ręcznej – najistotniejsze cechy

1. Piłka do piłki nożnej to niechybnie przedmiot, który odnaleźć można w pokoju każdego chłopca, a w ostatnim czasie i niejednej dziewczynki, dlatego że do sukcesu w tym sporcie nierzadko dążą także kobiety. Obwód piłki do “nogi” musi mieścić się w granicy 0,68-0,70 metra, a jej waga to zwykle między 410 g a 450 g. Dawniej takie piłki produkowano ze skóry naturalnej, dziś używana do tego jest przeważnie skóra syntetyczna. Piłki do piłki nożnej jeszcze paręnaście lat temu określano “biedronką” z racji specyficznych czarnych łat, które musiały być wyraźne w dwukolorowych telewizorach. Dzisiaj piłki do „nogi” produkowane są w tysiącach niepowtarzalnych wzorów oraz kolorów, a większość popularnych wydarzeń futbolowych ma własny unikalny projekt piłki.
2. Piłka do siatkówki jest niedużo mniejsza aniżeli ta do piłki nożnej, gdyż jej obwód ma 65-67 centymetrów. Jest od niej natomiast wyraźnie lżejsza – jej ciężar to raptem 260-280 gramów. Wewnątrz mieści się lateksowy pęcherz, a pomiędzy nim a osłoną ze skóry (także przeważnie uszytą ze skóry syntetycznej) znajduje się wyściółka z nylonu lub bawełny. Piłki do siatkówki wytwarza się w wariancie do siatkówki halowej oraz plażowej.
3. Piłka do piłki ręcznej jest najmniejsza z omawianych tu piłek, lecz co kluczowe jej ciężar oraz wymiary są dostosowywane w zależności od tego, dla kogo piłka jest przeznaczona. Inny obwód mają wobec tego piłki do piłki ręcznej dla dorosłych kobiet, inne dla mężczyzn, a sprzęt o najmniejszym obwodzie przeznaczony jest dla najmłodszych dzieci. Wobec tego obwód piłek dla szczypiornistów waha się między 46 do 60 centymetrów, a ich ciężar – od 260 aż do 475 gramów. Dętka tych piłek musi być bardzo wytrzymała, wobec tego najczęściej produkowana jest z lateksu. Warstwa zewnętrzna z kolei powinna zapewniać dobrą przyczepność do dłoni.

Czy jesteśmy profesjonalnymi sportowcami, czy uprawiamy sport jedynie dla rozrywki, warto inwestować w akcesoria wysokiej jakości. Zagwarantuje to nie tylko większy komfort w czasie rozgrywki – dobra piłka z pewnością będzie służyć także dłużej.

RS Active S. Szmal R. Wasiak s.c.
ul. Zagnańska 84B
25-528 Kielce

Mob.: +48 798-558-877
E-mail: [email protected]