Bagażnik rowerowy na hak – garść podstawowych informacji

Bagażnik rowerowy na hak – garść podstawowych informacji

Sprawdź, gdzie zamówić bagażniki rowerowe na hak w Krakowie, wejdź na https://bit.ly/3r2GDur.

Budowa dróg dla rowerów nie tylko w dużych aglomeracjach, lecz także w wielu miejscowościach wypoczynkowych w Polsce i za granicą doprowadziła to tego, że pakując się na urlop zastanawiamy się, czy wziąć jeszcze rower. Gdy podróżujemy w pojedynkę i nasz rower to „składak”, można włożyć go do bagażnika samochodu. Kłopoty pojawiają się, jeśli wyjeżdżamy z kilkuosobową rodziną i chcemy zmieścić gdzieś dwa lub trzy rowery. W takim wypadku należy użyć platformy rowerowej na hak.

Platforma rowerowa na hak a uchwyt rowerowy na dach – o czym warto pamiętać?

Rowery da się przewozić na platformie rowerowej montowanej na haku albo na dachu pojazdu, instalując na nim dodatkowe uchwyty rowerowe do bagażnika dachowego. Oba sposoby umożliwiają transport aż do czterech jednośladów. Uchwyty rowerowe są mniej kosztownym rozwiązaniem, jednakże mają też parę wad. Umocowanie, a potem zdjęcie z nich roweru, może być trudne przede wszystkim dla niewysokich osób. Poza tym ustawienie roweru na uchwytach dachowych zwiększa wysokość auta, i o ile na ogół nie przeszkadza to w czasie przejazdu pod niskimi bramami, kładkami dla pieszych czy mostami, to zmienia sterowność pojazdu z uwagi na większą podatność na intensywne porywy wiatru. Natomiast platformy rowerowe instalowane na hak wydłużają samochody, wskutek tego korzystający z nich kierowcy powinni zachować zwiększoną ostrożność podczas cofania i parkowania tyłem pojazdu. Rowery wiezione na platformie w wielu przypadkach także wychodzą poza szerokość samochodu, a to może utrudniać wymijanie innych uczestników ruchu na ciasnych ulicach.

Jaki bagażnik na rower na hak zamówić?

Decydując się na nabycie bagażnika rowerowego na hak należy najpierw odpowiedzieć sobie na parę pytań. Jest to stosunkowo drogi zakup, toteż warto już na wstępie oszacować ile sztuk jednośladów docelowo będziemy pragnęli transportować. Platforma rowerowa od markowego producenta, np. od Thule, będzie służyła nam lata i jeśli zamawiamy ją w celu użycia jej podczas rodzinnych podróży, powinno się wybrać taką, na której ulokujemy 3 lub 4 jednoślady. Innym istotnym czynnikiem jest oszacowanie całkowitej masy rowerów – przed zamówieniem bagażnika powinno się upewnić się czy utrzyma on ładunek jaki potrzebujemy na nim przewieźć. Dowiedzmy się też jak przytwierdzane są rowery do platformy na hak. Większa ilość uchwytów utrzymujących jednoślad w miejscu, to mniejsze zagrożenie jego przesunięcia się w trakcie przewozu, skutkujące możliwym zarysowaniem karoserii. W przypadku wątpliwości, jaki bagażnik na rower kupić, polecamy skonsultować się z reprezentantem sklepu mającego w ofercie taki asortyment.

AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]