Praktyczny poradnik – nienaturalne linki przychodzące

Praktyczny poradnik – nienaturalne linki przychodzące

Nienaturalne linki przychodzące są najistotniejszym powodem, przez który na portal internetowy może zostać zastosowany filtr Google. Czy jest szansa na uchronienie się od tych negatywnych sankcji?

Nienaturalne linki przychodzące – nie stosuj ich

Nienaturalne linki przychodzące to stosowanie sztucznej liczby odnośników kierujących internautów na naszą witrynę w sieci. Manipulują one miejscem strony w wyszukiwarce i tym samym naruszają reguły rzetelnego pozycjonowania opracowane przez grupę Google. Przeważnie nienaturalne linki przychodzące pojawiają się w formie wpisów marketingowych przepełnionych wieloma odnośnikami. Szerzy się też proces kupowania linków, co skutkuje nałożeniem filtra. Witryna jest ukarana filtrem w Google za nienaturalne linki, kiedy nieprofesjonalne metody zostaną odkryte, a to wiąże się nagłym obniżeniem jej rangi w wyszukiwarce, nawet o 30 stron.

Jak wyeliminować problem nienaturalnych linków przychodzących

Nie zapominajmy, że gdy na stronę zostanie założony filtr w Google za nienaturalne linki, mamy prawo ubiegać się o reaktywowanie dobrej pozycji w przeglądarce . Proces ten jest jednak niezwykle długotrwały i nie gwarantuje stuprocentowego powodzenia. Jeśli chcemy zwielokrotnić szansę pozbycia się uciążliwych filtrów – wyślijmy zapytanie do doświadczonej agencji pozycjonującej. Profesjonaliści automatycznie zdiagnozują realną przyczynę i dadzą sobie radę z nienaturalnymi linkami. Pamiętajmy, że zarówno samo pozycjonowanie, jak i usuwanie filtrów od Google należy zlecać tylko prestiżowym podmiotom.