Podłogi drewniane – porady dotyczące montażu paneli

Podłogi drewniane – porady dotyczące montażu paneli

Jeśli potrzebujesz paneli drewnianych, odwiedź tę stronę

Panele podłogowe wyglądem prawie nie różnią się od podłogi drewnianej, a kupisz je o wiele taniej. Atrakcyjne ceny to nie jedyna zaleta paneli podłogowych – ich ułożenie zajmuje dosłownie kilka chwil, a każdy poradzi sobie z tym zadaniem bez pomocy fachowców. Przeczytaj poradnik, w którym wyjaśniamy, jak zamontować panele podłogowe.

Jakie podłoże pod panele podłogowe?

Panele podłogowe nie znoszą wody – poziom wilgoci nie może być większy, niż 3%. Nie możesz zapominać również o właściwej izolacji – doskonale nada się do tego folia paroizolacyjna o gramaturze minimum jednej piątej milimetra oraz wełna mineralna. Pod żadnym pozorem nie montuj paneli prosto ze sklepu – nie uszkodzisz ich, czekając czterdzieści osiem godzin, aż wszystkie wyschną. Wszystko gotowe?

Jak układać panele podłogowe?

Teraz najważniejsza rada – najlepiej robić to zaczynając od kąta pomieszczenia. Zanim je położysz, dokładnie sprawdź je i znajdź ewentualne uszkodzenia, bowiem potem producent może nie przyjąć reklamacji. Pamiętaj o temperaturze podłoża – dopuszczalna wartość wynosi 15 stopni Celsjusza. Staraj się układać je prostopadle do okna, a w wąskich pomieszczeniach – tak, by dłuższa krawędź przylegała do dłuższej ściany. Zepniesz je używając specjalnych klików – to bezawaryjne i nadzwyczaj proste rozwiązanie.

Dylatacje, czyli pozwól panelom podłogowym rozszerzać się i kurczyć

Wyprodukowane z drewna lub surowców pochodnych, panele podłogowe są wrażliwe na skoki temperatury w pomieszczeniu. Pamiętaj więc o odstępach dylatacyjnych o rozmiarze minimum jednego centymetra – do ich zakrycia możesz wykorzystać listwy podłogowe.

Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]