Najlepsze oczyszczacze powietrza – oddychaj pełną piersią

Najlepsze oczyszczacze powietrza – oddychaj pełną piersią

Mieszkańcy miast pomału nabierają świadomości, jak ważne dla zdrowia i samopoczucia jest utrzymanie czystości powietrza. Wraz z nim wprowadzamy do organizmu wszelkiego typu zanieczyszczenia przemysłowe i substancje uczulające: pyły zawieszone PM2.5, sadzę, kurz, spaliny samochodów czy drobnoustroje i wirusy. Jak zatem przeprowadzić oczyszczanie powietrza w miejscu pracy czy mieszkaniu?

Oczyszczacz powietrza – jak wiele alergenów wyeliminuje?

Współcześnie najlepszym wyjściem jest kupienie do domu oczyszczacza powietrza. Takie urządzenie upora się zarówno z kurzami, jak i z zanieczyszczeniami biologicznymi i cząsteczkowymi. Efektywność oczyszczaczy powietrza oblicza się definiując najmniejszą wielkość cząstki zanieczyszczenia, która zostanie wyłapana w ich filtrze. Urządzenia o wysokiej wydajności, posiadające tzw. filtry HEPA, wychwytują praktycznie wszystkie zanieczyszczenia o rozmiarze 0,3 mikrona. Niemniej jednak oczyszczanie powietrza z odpowiednim urządzeniem może stać się jeszcze efektywniejsze.

Airdog a inne oczyszczacze powietrza

Innowacyjne oczyszczacze powietrza Airdog korzystają z opatentowanej technologii Ionic Wind Technology, która gwarantuje wysoki poziom filtracji. Wychwytują one nawet drobiny o wielkości 0,0145 mikrometrów, co pozwala pozbyć się pyły zawieszone PM2.5 i PM10, dym tytoniowy czy sadzę. Model Airdog X5 efektywnie i szybko usuwa także wirusa grypy, co zaświadczają przeprowadzone badania. Atutem oczyszczaczy powietrza Airdog jest ich budowa, przyczyniająca się do obniżenia wydatków związanych z eksploatacją. Nie ma potrzeby cyklicznej wymiany jednorazowych, wytwarzanych z papieru filtrów HEPA – filtr wstępny i kasetę filtracyjną można opłukać, a jonizator plazmowy wystarczy przetrzeć na sucho gąbką. Te oczyszczacze powietrza są ciche, proste w obsłudze oraz energooszczędne.