Jonizator powietrza dla domu i biura

Jonizator powietrza dla domu i biura

Próżno szukać kogoś, kto nie znosi zapachu powietrza po przejściu burzy. To odczucie świeżości wytwarzają jony ujemne powstające się m.in. w rezultacie naturalnego ruchu powietrza i wody, wyładowań elektrycznych, a również są uwalniane przez rośliny. Ujemne jony tlenu pozytywnie oddziałują na nasze otoczenie i samopoczucie, oczyszczają powietrze oraz neutralizują niemiłe zapachy.

Jonizator powietrza – dobra ujemna jonizacja?

Jonizacja zachodzi w rezultacie wydzielania się ogromnej ilości ciepła, wyładowania elektrycznego lub oddziaływania intensywnego pola magnetycznego. Dzisiaj większość z nas żyje w sąsiedztwie setek urządzeń, jak komputery, drukarki czy ekrany, które wysyłają pole magnetyczne i jonizują atmosferę dodatnio. Dobre aniony, czyli jony o ładunku ujemnym, tworzą się poprzez przyłączanie się co najmniej jednego elektronu do neutralnych cząsteczek. Niestety ich ilość w powietrzu na obszarach mocno zurbanizowanych z każdym rokiem się zmniejsza. Dlatego żeby na powrót poczuć czystą i rześką atmosferę w mieszkaniu, warto użyć jonizatora powietrza.

Oczyszczacz powietrza z jonizatorem – dlaczego warto?

Jonizacja stosowana jest z reguły w oczyszczaczach powietrza. Ujemnie naładowane cząsteczki pozwalają wyłapać dym z papierosów, pyły zawieszone PM2.5 i 10 czy niebezpieczne wirusy i bakterie. Jednocześnie oczyszczacz powietrza z jonizatorem nadaje powietrzu świeżość i czystość, umożliwiając nam lepszy relaks i oddychanie pełną piersią. Zważywszy na to, iż ujemnie zjonizowane powietrze zmniejsza poczucie chronicznego zmęczenia i generalnie podwyższa wydajność fizyczną organizmu, zaleca się zastosowanie oczyszczacza powietrza z jonizatorem też w biurach, urzędach, szpitalach czy szkołach, a więc tam, gdzie kluczowa jest koncentracja na realizowanych obowiązkach.