Zepsute szafki to nie są zwykłe śmieci – o utylizacji starych mebli

Zepsute szafki to nie są zwykłe śmieci – o utylizacji starych mebli

Na https://maxgruz.pl/oferta/utylizacja-wywoz-mebli/ zlecisz wywóz mebli Kraków

Każdy z nas z pewnością doskonale zdaje sobie sprawę z problemu, jakie tworzą rzeczy, których w tej chwili już nie używamy, a których z różnych względów nie chcemy się pozbyć. Aby nie zajmowały przestrzeni mieszkaniu, przeważnie przenosimy je do piwnicy, na poddasze lub do komórki lokatorskiej. Rzecz jednakże w tym, że po kilku latach także te schowki robią się na tyle ciasne, iż normalne korzystanie z nich okazuje się udręką. Dopiero to nakłania większość z nas do wykonania gruntownych porządków, stanowiących przesłankę do tego, żeby pozbyć się zgromadzonych rzeczy. Takie duże sprzątanie nierzadko organizujemy również, kiedy dziedziczymy po kimś mieszkanie bądź nabywamy zaniedbany dom. Wypada więc mieć pojęcie, co zrobić ze nagromadzonymi przedmiotami i jak bez trudu wykonać wywóz starych mebli z poddasza, mieszkania oraz piwnicy.

Zleć wywóz starych mebli i nie wyrzucaj ich do zwykłych śmieci

Śmieci takie jak sprzęt RTV i AGD, połamane meble, części stolarki okiennej czy połamane panele ścienne lub podłogowe nie powinny trafić do kontenera zarezerwowanego na śmieci komunalne. Jeżeli chcemy się od nich uwolnić, możemy skorzystać z kilku rozwiązań. Pierwsze to samodzielne odwiezienie ich do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, czyli PSZOK-u – wymaga to jednakże posiadania odpowiednio pakownego samochodu. Drugie to skorzystanie z okresowej zbiórki takich odpadów. Te odbywają się na ogół w miesięcznych odstępach – do czasu zbliżającej się zbiórki jesteśmy zatem przymuszeni znaleźć miejsce na zdeponowanie śmieci o sporej objętości. Najbardziej optymalne jest trzecie wyjście – wynajęcie kontenera na śmieci, który po wypełnieniu odbierze odnajmujące go przedsiębiorstwo. Zatroszczy się ono także o zgodną z prawem utylizację zebranych odpadów. Firmy wynajmujące kontenery częstokroć oferują także fachową asystę przy sprzątaniu strychu, piwnicy lub całego magazynu.

Utylizacja starych mebli – ponowne przetworzenie materiału

Jeżeli stare meble będą przetransportowane do PSZOK-u bądź firmy trudniącej się się utylizacją zawodowo, nie skończą spalone ani nie trafią na wysypisko. Po rozmontowaniu ich na części podstawowe i podzieleniu komponentów wedle tworzywa, z jakiego były wykonane, mogą być ponownie przetworzone i posłużyć do stworzenia nowych przedmiotów. Utylizacja starych mebli, a głównie drewna, z którego w większości się je wykonuje, sprowadza się w większości wypadków do ich przetworzenia w płyty wiórowe, które potem wykorzystuje się do produkcji kolejnych biurek, łóżek oraz regałów.

MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]