czyszczenie malware wordpress, usuwanie wirusów wp

Zaatakowano Twoją stronę na WordPressie? Zleć usuwanie malware

WordPress okazał się w ciągu ostatnich kilkunastu lat tak popularnym systemem zarządzania treścią, iż ilość sklepów i stron tworzonych z jego użyciem liczy się w tej chwili w setkach milionów. Częstotliwość stosowania tego CMS-a powoduje, iż strony postawione na WordPressie bywają częstym celem ataków cyberprzestępców. W sytuacji zainfekowania strony wirusem, konieczne jest usunięcie wirusa z WordPressa.

Jak rozpoznać zawirusowane strony na WordPress?

Nie możesz zalogować się na stronę? Treści zmieniły się bez Twojej ingerencji? Na witrynie pojawiły się odnośniki do nieznanych Ci adresów? A może witryna rozsyła wiadomości-śmieci? To jedynie kilka z częstych symptomów wskazujących na zawirusowaną stronę. W takich sytuacjach niezbędne jest natychmiastowa reakcja, żeby zlikwidować przyczynę infekcji, a w konsekwencji przywrócić stronę internetową do poprawnego funkcjonowania. Naprawa zainfekowanego WordPressa częstokroć wychodzi poza zakres umiejętności osób, które codziennie parają się wyłącznie tworzeniem stron i sklepów www na tym systemie zarządzania treścią, dlatego czyszczenie WordPressa ze szkodliwego oprogramowania lub po atakach hakerskich najlepiej powierzyć specjalistom od tego rodzaju działań.

Czyszczenie malware WordPress – szczegółowe sprawdzenie baz danych i plików strony

Spece podejmujący się usuwania wirusów ze stron zaprojektowanych w WordPressie w obrębie swoich działań naprawczych prowadzą skrupulatny przegląd plików i baz danych strony. Badają pliki wp-config oraz htaccess, a także kod zainstalowanych na stronie szablonów oraz wtyczek. W procesie naprawy zainfekowanego WordPressa implementowane są na stronie niezbędne zabezpieczenia, które ograniczą niebezpieczeństwo następnych ataków. Jeśli trwająca dłuższy czas infekcja mogła spowodować dodanie strony do wykazu wykluczeń (na przykład w programach antywirusowych), po usunięciu wirusów z CMS-a specjaliści mogą podjąć również wymagane kroki w celu wykreślenia jej z takich katalogów. Cykliczne aktualizowanie systemu zarządzania treścią i używanych na stronie internetowej wtyczek jest niesłychanie ważne, bowiem naprawa wszelkich następstw infekcji nie jest gwarancją, że taki kazus nie zdarzy się w przyszłości.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]