Wlewy dożylne witaminy C na groźne schorzenia

Wlewy dożylne witaminy C na groźne schorzenia

Kwas askorbinowy to bardzo cenny mikroelement, który leczy rozmaite schorzenia i wspiera układ odpornościowy. Polecany jest zwłaszcza w czasie większej zapadalności na choroby wirusowe. Od lat 50. posiada jednak dodatkowe zastosowanie – przy bardzo poważnych chorobach. Zobaczmy w takim razie czym są dożylne wlewy witaminy C i jakie są wskazania do ich stosowania.

Wlewy witaminy C – wyjątkowo mocne stężenie

Witamina C jest mikroelementem niezbędnym do życia człowieka. Sami nie jesteśmy w stanie jej wygenerować, dlatego musimy przyjmować ją w formie syntetycznej lub naturalnej (np. z warzyw). Nowoczesna medycyna od lat weryfikuje wpływ witaminy C na zwalczanie groźniejszych schorzeń – kleszczowego zapalenia mózgu, arytmii, a także mnóstwa innych. Nauka sprawdza przede wszystkim wpływ witaminy C na niszczenie komórek kancerogennych – niektóre badania starają się wykazać, że włączenie wlewów witaminy C może zapewnić znacznie lepsze wyniki leczenia. Dożylne wlewy witaminy C polegają na podaniu dużych dawek tej substancji do organizmu. Wlewy sięgają nawet 10 gramów, jest to więc wyjątkowo silne stężenie, które może pomóc pokonać szereg groźnych chorób.

Wlewy witaminy C – kiedy pierwsze rezultaty

Technika dostarczania witaminy C, czyli podanie dożylne, usuwa ryzyko pojawienia się działań ubocznych, które mogłyby pojawić się w przypadku zwykłych metod (np. suplementów). Dzięki temu cukrzyca może się cofnąć, a układ immunologiczny zostanie wzmocniony, a więc rezultaty mogą być zdumiewające. To lekarz decyduje o kierunku terapii i ustala stężenie, ale żeby ujrzeć trwałe efekty, leczenie musi potrwać około kilku tygodni.