Uszczelnianie okien drewnianych – zadbaj o komfort domowników

Uszczelnianie okien drewnianych – zadbaj o komfort domowników

Chcesz zlecić uszczelnianie okien drewnianych? Skieruj się tu.

Stan techniczny okien w dużym stopniu rzutuje na komfort domowników. Okna ochraniają mieszkanie przed zimnem i wilgocią, ale też odcinają je od zewnętrznych hałasów. Uszkodzone lub nieprawidłowo wyregulowane okna nie gwarantują stosownych warunków, co nie tylko negatywnie wpływa na samopoczucie i zdrowie mieszkańców, ale też, z uwagi na pokaźną utratę ciepła, na wysokość kosztów ogrzewania. To najlepsze argumenty ku temu, aby zadbać o stolarkę otworową i zauważyć nieszczelne okna. Doradzamy, jak działać w takiej sytuacji.

Nieszczelne okna – o czym warto wiedzieć?

Według specjalistów, przegląd stanu technicznego okien trzeba przeprowadzić co najmniej raz na rok. Nie warto tego lekceważyć, bowiem po tym czasie potencjalne mankamenty mogą stać się tak poważne, że nie usunie ich zwyczajna regulacja. Nieszczelne okna plastikowe lub z drewna można rozpoznać po oporze przy zamykaniu i otwieraniu. Im więcej siły należy włożyć w poruszanie klamką, tym większe zapewne są rozszczelnienia i, w konsekwencji, ubytki ciepła.

Jak przeprowadzić uszczelnienie okien PPCV?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale również tych wykonanych z innych surowców, polega głównie na ich wyregulowaniu (przeważnie służy do tego zlokalizowana na wewnętrznym boku ramy śruba) oraz założeniu nowych uszczelek, które w kontakcie z wilgocią, wiatrem, jak również niskimi i wysokimi temperaturami mogą już po kilku miesiącach utracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga praktyki i fachowych umiejętności. Nie dysponując nimi, nie powinniśmy rozpoczynać pracy samemu. Lepiej zrobimy zostawiając to profesjonalnej firmie zajmującej się uszczelnianiem okien PCV i drewnianych – tym bardziej, że takie przedsiębiorstwa funkcjonują aktualnie nie tylko w Warszawie czy innych dużych aglomeracjach, ale również i w małych miejscowościach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]