Usługi dla firm – przemysłowy druk 3D w technologii FDM, SLS, SLA

Usługi dla firm – przemysłowy druk 3D w technologii FDM, SLS, SLA

Szukasz pełnej oferty druku 3D SLA? Doskonale trafiłeś! Wejdź na cadxpert.pl/drukowanie-3d/.

Usługa drukowania 3D jest skierowana zarówno do osób fizycznych, jak i klientów profesjonalnych. Kto ją najczęściej zamawia? Oferta takich usług jest adresowana przede wszystkim do konstruktorów, projektantów CAD, inżynierów, osób zatrudnionych w wydziałach technicznych i badawczo-rozwojowych, jak również przedstawicieli wielu innych branż przemysłu. Każda firma czy też osoba, której potrzebny jest prototyp albo model koncepcyjny wykonanego przy pomocy technologii SLA, SLS, DMLS, PolyJet, i FDM, może złożyć zamówienie na te usługę przy założeniu, iż nie dysponuje własną drukarką 3D.

Drukowanie 3D – jakie usługi oferuje CadXpert?

CadXpert – lider na rodzimym rynku w zakresie profesjonalnych skanerów 3D oraz drukarek 3D – oprócz asortymentu oferuje też usługi, czyli:
– skanowanie 3D,
– projektowanie 3D,
– drukowanie 3D
Nie licząc przytoczonych powyżej usług CadXpert oferuje również szkolenia (stacjonarne oraz online – webinary). Na stronie firmy znajdziemy też bazę wiedzy. Są tam zarówno materiały przygotowane przez wykwalifikowanych specjalistów CadXpert, jak i przez producentów sprzętu do druku 3D. Firma CadXpert jest też pomysłodawcą i organizatorem konferencji Forum Druku 3D.

SLA – dokładny druk 3D małych elementów

Wydruk 3D w technologii SLA to pierwszy, pionierski sposób sporządzania prototypów. Ta technika – zwana również stereolitografią – bazuje na utwardzaniu nowych warstw ciekłej żywicy wiązką laserową. Do kogo skierowana jest usługa drukowanie 3D metodą SLA? Do osób lub przedsiębiorstw, które potrzebują modeli precyzyjnych, starannie odwzorowanych, z zachowaniem precyzji proporcji. To technika, która umożliwia bardzo dobrą rozdzielczość druku i druk wyrazistych konturów, detali, bardzo cienkich elementów oraz gładkiej powierzchni.

Wydruk 3D w technologii SLS

Metoda druku 3D w technologii SLS działa na podobnej zasadzie jak opisana powyżej metoda SLA. Również tutaj dodawane są kolejne warstwy materiału – w tym przypadku są to warstwy poliamidu w proszku. Jakie są główne zalety tej technologii wydruku 3D? Technologia SLS ma pokaźny potencjał produkcyjny. Technologia scalania laserem proszku poliamidowego gwarantuje wyrazistość kształtu oraz wytrzymałość mechaniczną i chemiczną.

Druk 3D metodą FDM – wielokolorowe materiały

Najpopularniejszą metodą druku 3D jest FDM – za jej powodzeniem stoi atrakcyjna relacja jakości do kosztów, jak również możliwość wykorzystania filamentów w szerokiej palecie kolorystycznej. W trakcie druku w technologii FDM model pokrywa się stopniowo warstwami materiału termoplastycznego – przy czym można wybrać grubość warstwy. Druk 3D FDM jest wykonywany przede wszystkim za pomocą urządzeń przemysłowych Stratasys i drukarek 3D MakerBot. Tę metodę druku wykorzystują osoby, które potrzebują prototypów lub modeli koncepcyjnych.

CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]