Sprawdzenie historii samochodu – ważny etap zakupów

Sprawdzenie historii samochodu – ważny etap zakupów

Kupno auta używanego zwykle związane jest z jakimś ryzykiem – taki samochód jest rzecz jasna znacznie tańszy aniżeli pojazd kupowany z salonu, jakkolwiek może ukrywać przeróżne defekty. Jak wybrać sprawne technicznie auto i uniknąć straty pieniędzy?

Kupno samochodu używanego – na co warto uważać?

Co roku dziesiątki tysięcy naszych rodaków decyduje się na kupno auta na rynku wtórnym, co daje oszczędność nawet wiele tysięcy złotych w porównaniu do wozów kupowanych bezpośrednio z salonów. Zakupy tego rodzaju nie zawsze są pomyślne – zdarza się, iż rzeczywisty stan techniczny auta jest zatajony przez właściciela, a niewidoczne defekty wychodzą na jaw dopiero po pewnym czasie. Jak ustrzec się takich sytuacji i odnaleźć samochód odpowiadający naszym oczekiwaniom? Przede wszystkim ważne jest drobiazgowe zweryfikowanie auta, m.in. poprzez sprawdzenie historii samochodu. – z jego pomocą mamy szansę dowiedzieć się, kto był właścicielem auta, uzyskać informacje o przywłaszczeniach pojazdu, jego wadach, jak również potencjalnych wypadkach. Powinno się również zdiagnozować stan techniczny auta przy pomocy specjalistycznego urządzenia – wykrywa to ukryte uszkodzenia.

Inspekcje samochodów przed kupnem – co jest analizowane?

Nie wiesz, na co wypada zwrócić uwagę przy kupnie auta z drugiej ręki? A może nie masz możliwości osobistego przejrzenia kondycji samochodu? W uniknięciu przykrych niespodzianek pomoże rzeczowa inspekcja auta, którą mogą wykonać wykwalifikowane firmy. Przedsiębiorstwa tego typu dysponują specjalistycznym instrumentami do diagnostyki, które stosują m.in. do analizy warstwy lakieru. Pracownicy firmy przybywają do punktu, w którym zaparkowany jest auto, sczytują VIN, sprawdzają, czy pojazd nie został skradziony, a po ukończonej kontroli tworzą kompleksowy raport odnośnie stanu auta wraz z jego dokumentacją fotograficzną.