Przyśpiesz prace budowlane – wypożyczalnia szalunków

Przyśpiesz prace budowlane – wypożyczalnia szalunków

Ciekawi Cię oferta wypożyczalni szalunków Kraków? Skieruj się na sklep.abcszalunki.pl, żeby uzyskać więcej informacji

Szalunki to krótkotrwałe elementy konstrukcyjne, na ogół składające się z sklejki laminowanej, metalu czy też desek, które są powszechnie wykorzystywane w budownictwie. Używa się ich do stawiania, formowania właściwego kształtu, jak również podtrzymywania konstrukcji z żelbetonu bądź betonu. Służą one również do zabezpieczania rowów w gruncie i podpierania otworów w ścianach (np. okien lub drzwi). To dzięki tym materiałom możliwe jest wylewanie fundamentów, budowanie schodów, nadproży, stropów, betonowych cokołów ogrodzeń i pozostałych elementów konstrukcyjnych.

Rodzaje konstrukcji oraz wynajem szalunków

Szalunki, zwane także deskowaniem, rozróżniamy ze względu na sposób ich wykorzystywania – odróżniamy szalunki stropowe, ścienne, a także elementy używane do wykopów. Szalunki stropowe dzielimy na podpory, dźwigary i stolik szalunkowy, zaś ścienne na lekko gabarytowe i średnio gabarytowe. Z kolei wśród szalunków do wykopów można wymienić ciężkie, średnie oraz lekkie. Dużo firm budowlanych decyduje się obecnie na wypożyczenie modułów konstrukcyjnych – wynajem szalunków jest niezwykle popularny przede wszystkim wśród małych przedsiębiorstw, które nie dysponują własnymi systemami szalunkowymi.

Wynajem szalunków – dlaczego warto?

Czemu warto wybrać wynajem szalunków, a nie ich samodzielne wykonanie? Firmy, które świadczą tego typu usługi w Krakowie i mniejszych miejscowościach, mają szeroki wachlarz elementów konstrukcyjnych, a także gwarantują atrakcyjne ceny. Wynajem szalunków sprawdza się także świetnie przy rozwiązaniach systemowych, oszczędza czas oraz zdecydowanie przyspiesza prace budowlane.

ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]