catering kanapkowy, catering przekąski

Przekąski cateringowe – mały, wygodny poczęstunek dla gości

Organizacja nawet ogromnego przyjęcia nie jest trudna, jeśli posiadamy pod dostatkiem czasu na kupowanie niezbędnych produktów i napojów oraz następnie samodzielne przyszykowanie z nich wyśmienitych przekąsek dla gości uroczystości. Wprawdzie nie każdy ma taką możliwość, ale nie oznacza to też, iż powinno się porzucić pomysł celebracji ważnego jubileuszu. W takiej sytuacji warto poszukać usług tzw.cateringu kanapkowego.

Czym jest finger food catering?

Finger food catering, a bardziej swojsko – catering kanapkowy, to usługa adresowana z reguły do firm, lecz decydują się na nią coraz częściej także różnorodne stowarzyszenia i osoby prywatne planujące prestiżowe spotkania. Polega ona na zaopatrzenie bankietu w dania z gatunku finger food, czyli maleńkie przekąski, które da się spożyć stojąc i nie korzystając ze widelca. Przy idealnym cateringu finger food nie trzeba korzystać talerzyka – to zakąska na “jeden kęs”. Finger food to przeważnie kanapki, tartoletki owocowe oraz warzywne albo koreczki. Ta wersja cateringu idealnie zdaje egzamin na imprezach, podczas których organizatorom zależy na ogólnej interakcji zaproszonych osób. Umożliwia on prowadzenie nieskrępowanych rozmów, a przy tym nie ogranicza kontaktu wyłącznie do osób usadzonych przy konkretnym stole.

Catering finger food – znakomita opcja dla eventów urządzanych w mniejszych salach

Zarówno klienci biznesowi, jak i indywidualni docenią plusy, jakie niesie zlecenie przyszykowania cateringu z przekąskami firmie zewnętrznej. Przede wszystkim tym sposobem pozbywamy się problemu z rozstawieniem stolików oraz stresu z usadzaniem uczestników uroczystości. Ciepłe i chłodne napoje oraz dania ustawione są na wspólnym stole, do którego goście podchodzą, kiedy mają na to ochotę. Ułatwia to organizację wydarzeń przede wszystkim w małych aulach, w których wykorzystanie właściwej liczby stołów byłoby problematyczne. Finger food catering od razu sprawia też, iż impreza ma mniej formalny, przyjemniejszy nastrój. Trzeba zaakcentować, iż menu z małych przekąsek jest na ogół tańsze niż eleganckie obiady, a zarazem zapewnia więcej opcji dopasowania ich do potrzeb żywieniowych gości bankietu. Co najistotniejsze, catering z przekąskami nie wymaga dostępu do sprzętu kuchennego, a to często bywało największą komplikacją przy organizacji wydarzeń w siedzibach firm.

Lastrada Catering Sp. z o.o.
ul. Piastowska 47
30-067 Kraków

Mob.: +48 500 250 967
E-mail: [email protected]