Opieka nad grobem

Opieka nad grobem

Więcej informacji o opiece nad grobami Kraków na www.pong-malopolska.pl.

Wygląd miejsc spoczynku zmarłych krewnych jest dowodem naszego szacunku. Nie zawsze niestety mamy czas, by się nimi zaopiekować – nawet, jeśli nagrobki zlokalizowane są w tym samym mieście, gdzie żyjemy. Największe problemy zaczynają się zaś, jeśli naszych bliskich pożegnaliśmy w miejscowości – w podobnych przypadkach na opiekę nad grobami niewątpliwie nie będziemy mieli czasu. Nie oznacza to na szczęście, że miejsca spoczynku muszą zostać zaniedbane – świetnym rozwiązaniem będzie wtedy płatna opieka nad grobami. Na czym polega taka usługa?

Popularność opieki nad grobami – czemu tak popularna?

Na opisywaną usługę decydują się nie tylko osoby, którym brak wolnej chwili – wśród klientów specjalizujących się w tym przedsiębiorstw nietrudno spotkać także osoby starsze, które na sprzątanie grobów swoich krewnych zwyczajnie nie mogą sobie pozwolić. Przedsiębiorstwa, których domeną jest opieka na grobami często proponują również pochodne usługi, takie jak zakładanie ławek oraz doradztwo przy załatwieniu najtrudniejszych formalności oraz korekty napisów.

Opieka nad grobami – jak dużo wydamy?

Ceny, które będziemy musieli opłacić pracownikom czuwającym nad pomnikami naszych bliskich są naprawdę zróżnicowane. Zależą zwłaszcza od zakresu pomocy – jeśli zlecamy jedynie jednorazowe sprzątanie, zapłacimy od trzydziestu od czterdziestu zł. Gdy natomiast zależy nam, by przedsiębiorstwo sprzątało nagrobek co cztery tygodnie, musimy pogodzić się z wydatkiem nawet 400 złotych co dwanaście miesięcy. Należy też zaznaczyć, iż stawki uzależnione są także od rozmiarów grobów, zaś najbardziej kosztowne będzie utrzymanie familijnych grobowców.

Profesjonalna Opieka Nad Grobem
Firma Handlowo-Usługowa „KINGA” Kinga Radecka
ul. Wiśniowieckiego 49B
33-300 Nowy Sącz

Mob.: +48 602 726 052
E-mail: [email protected]