Lokal na chrzciny – jak go wybrać i inne porady dotyczące organizacji imprezy

Lokal na chrzciny – jak go wybrać i inne porady dotyczące organizacji imprezy

Wejdź w to miejsce, jeśli ciekawi Cię aktualna oferta lokalu na chrzciny w Krakowie.

Dla rodziców sakrament chrztu jest pierwszym istotnym familijnym wydarzeniem dotyczącym bezpośrednio ich nowo narodzonego potomka, w związku z tym dbają o to, aby wszystko tego dnia było idealne. Przygotowanie chrzcin może być jednak wyzwaniem, w szczególności jeśli na chrzcie ma pojawić się liczna grupa bliskich oraz przyjaciół. Tutaj otrzymasz parę wskazówek, które wesprą cię w tym zadaniu.

Nie ma się co śpieszyć – daj sobie czas na drobiazgowe zaplanowanie chrzcin

Dawniej sakrament chrzcin miał miejsce zaraz po narodzinach pociechy, częstokroć nawet w tym samym dniu, ze względu na znaczną śmiertelność niemowląt. Z czasem chrzciny zamieniły się w znaczące wydarzenie nie tylko dla najbliższej rodziny pociechy, stąd też są planowane przeważnie 7-8 miesięcy po jego urodzinach. Umożliwia to dogłębne rozważenie głównych aspektów tej okoliczności, czyli wybór rodziców chrzestnych, a także świątyni, w której odbędzie się obrzęd. Ustalając z parafią termin sakramentu radzimy wziąć pod uwagę, ile tygodni będzie nieodzowne na zaproszenie gości, jak również organizację dla nich obiadu oraz noclegu, gdy będą przybywać do nas z odległych miejscowości. W wysłanych zaproszeniach warto zawrzeć prośbę o konfirmację przez gości swojego przyjazdu, co jest nieodzowne do określenia jaką liczbę osób finalnie będziemy musieliugościć. Nie bójmy się również zakomunikować, jakiego upominku oczekujemy dla dziecka. Rodzina w głównej mierze kupuje zabawki, lecz rodzicom bardziej pomogą praktyczne podarki, jak przykładowo fotelik do auta, ubranka czy kocyki dla dziecka.

Jak znaleźć lokal na przyjęcie z okazji chrztu?

Jeszcze kilkanaście lat temu chrzciny organizowano zwykle w mieszkaniu rodziców malucha, skutkiem tego nie wszyscy uczestnicy obrzędu w świątyni mogli być gośćmi uroczystego poczęstunku. Współcześnie standardem jest już wspólny obiad dla dużej grupy członków rodziny oraz bliższych i dalszych znajomych młodych rodziców. Analizując propozycje sal, w których można wyprawić chrzciny, szukaj tych, które nie tylko użyczą pięknie ozdobione miejsce, ale również kooperują z firmą cateringową, która przyszykuje menu współgrające z charakterem obiadu oraz która zagwarantuje kompetentną obsługę zaproszonych. Jeżeli sakrament zaplanowany jest na na miesiąc letni, radzimy znaleźć lokal na przyjęcie chrzestne z wejściem do ogrodu, w którym rodzina albo fotograf zrobi pamiątkowe zdjęcia, a najmłodsi goście imprezy zamiast siedzieć przy stole mogą bawić się pod gołym niebem. Znaczący jest dodatkowo taki wybór sali na chrzest, żeby dojazd z kościoła do miejsca zabawy nie trwał zbyt długo, tak samo jak późniejszy transport gości do domu czy zarezerwowanego noclegu.

Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]