Kontenery na gruz – nieduży koszt, duże ułatwienie

Kontenery na gruz – nieduży koszt, duże ułatwienie

Mnóstwo odpadów nie może trafić do pojemników komunalnych. Idzie tu zwłaszcza o te, które powstają w toku wszelkiego rodzaju remontów, opróżniania piwnicy bądź strychu czy odśnieżania. Odpady takie jak gruz, chemikalia, fragmenty podłóg i okien, ziemia lub opony powinny trafić do specjalnego kontenera ustawionego na czas wykonania prac. Jak jednak go zamówić? Który spośród dostępnych typów kontenera będzie dla nas najodpowiedniejszym wyborem?

Kontenery na gruz – rodzaje i pojemność

Wybierając kontener, należy skupić się zwłaszcza na jego objętości. Jeśli ta okaże się za mała, zwyczajnie nie pomieszczą się w nim wszystkie śmieci wygenerowane w trakcie prac. Jeżeli natomiast wybierzemy zbyt pojemny kontener, wydamy więcej niż to konieczne , bowiem cena najmu jest zależna m.in. od jego kubatury. Największe kontenery na gruz i inne odpady mają objętość dochodzące do kilkunastu m3. W większości prac remontowych w zupełności wystarczy zamówić kontener o pojemności 6 m3 – bez trudu pomieścimy w nich gruz, zdemontowane okna i ościeżnice, jak również płytki ceramiczne lub zdjęte panele podłogowe.

Kontener – w jaki sposób go wypożyczyć?

Kontener na gruz możemy wypożyczyć od podmiotu zajmującego się transportem i recyklingiem odpadów. Przedsiębiorstwa tego typu działają nie tylko w dużych polskich miastach, takich jak Kraków czy Warszawa, ale także w małych miejscowościach. Firma dostarcza kontener pod określony adres. Pojemnik należy napełnić w wyznaczonym w umowie okresie. W przypadku przekroczenia terminu, właściciel kontenera może nałożyć na nas dodatkowe opłaty. Po wypełnieniu wynajmujący zabiera od nas kontener wraz z odpadami, które następnie podlegają legalnej utylizacji.