Komu zlecić przygotowanie projektów mieszkań?

Komu zlecić przygotowanie projektów mieszkań?

Brak Ci wiedzy w tej dziedzinie? Skorzystaj ze wskazówek architekta wnętrz Kraków

Sposób, w jaki prezentują się pomieszczenia, w których żyjemy, ma znaczne oddziaływanie na nasz nastrój. Wskazane jest zatem zatroszczyć się o to, żeby pomieszczenia naszego mieszkania były funkcjonalne, a ich wygląd odpowiadał naszym potrzebom i gustom. Projektowanie wnętrz nie wydaje się trudne, jednakże najczęściej okazuje się, że aby wykonać je idealnie, potrzebne są fachowe umiejętności. Stawka jest wysoka – chodzi wszak o codzienne dobre samopoczucie w domu, w którym będziemy żyć kilka albo nawet kilkadziesiąt kolejnych lat. Najlepiej zlecić to zadanie profesjonaliście – projektantowi wnętrz.

Architekt wnętrz – kompleksowe projektowanie

Zlecając aranżację wnętrz architektowi zyskujemy pomoc profesjonalisty na wszystkich etapach projektowania – od budowy nieruchomości, aż po wykończenie i ustawienie mebli. Przygotowane przez niego projekty wnętrz będą w pełni funkcjonalne i ergonomiczne. To szczególnie ważne, ponieważ optymalne wykorzystanie danej przestrzeni wymaga sporej wiedzy, którą można nabyć wyłącznie w trakcie studiów i wieloletniego praktykowania zawodu. W ramach jednego zlecenia przygotowywane są zwykle 3 projekty wnętrz – koncepcyjny, budowlany i wykonawczy.

Nie tylko aranżacja wnętrz – inne usługi

Działanie architekta wnętrz niejednokrotnie nie kończy się tylko na opracowaniu projektów. Aby jego pomysły zostały urzeczywistnione, zwykle niezbędny jest również nadzór autorski, przejawiający się w samodzielnym zakupieniu materiałów (lub ich wskazaniu w sklepach) oraz opiece nad pracownikami wykańczającymi mieszkanie. Poza przygotowaniem projektów wnętrz, architekt zapewnia także pomoc przy wyborze nieruchomości, w fachowy sposób szacując warunki lokalowe i potencjał inwestycyjny danego mieszkania lub domu.

Joanna Kłusak Architekt
ul. Domki 17/1
31-519 Kraków

Mob.: +48 668 648 646
E-mail: [email protected]