Kiedy zdecydować się na sesje coachingowe?

Kiedy zdecydować się na sesje coachingowe?

Nie czekaj! Sprawdź pełną ofertę! Coaching Kraków w dobrej cenie.

Całkowite wykorzystanie własnych możliwości może okazać się nie takie proste. Czasem zwyczajnie brak nam motywacji, innym razem przyczyną kłopotów bywają kwestie psychologiczne. Bez względu na przyczynę, tego rodzaju przeciwności bywają bardzo dokuczliwe i nieraz hamują rozwój zawodowy czy osobisty. Co więcej, przezwyciężenie ich samodzielne jest w szeregu przypadków jest niewykonalne lub co najmniej nadzwyczaj trudne. Dlatego warto wspomóc się doświadczeniem zawodowców. Tym bardziej, iż metody, z których stosują obecnie coache, w szeregu kazusów są niesłychanie skutecznym narzędziem w przezwyciężaniu trudności stojących na drodze do zdobycia wyznaczonych celów.

Coaching. Na czym to polega?

Współpraca z coachem powinna rozpocząć się od poznania się obu stron. Na początku ważne jest z całą pewnością uformowanie szczególnego rodzaju więzi oraz obopólnej ufności, które są konieczne do tego, żeby pojawiły się planowane rezultaty. W toku pierwszych spotkań – które można przeprowadzić za pomocą rozpowszechnionych komunikatorów albo przez telefon – coach pozna również priorytety, kwalifikacje i cechy charakteru swojego klienta oraz omówi z nim plan działania. W trakcie współpracy z reguły odbywa się kilka sesji coachingowych (w 2-tygodniowych interwałach), trwających przeważnie 1,5 godziny. Zamykające spotkanie jest natomiast okazją do podsumowania działań oraz ustalenia, jak klient poradzi sobie z danymi problemami w pojedynkę. To, które zagadnienia będą poruszane w ciągu sesji coachingowych jest zależne od ambicji osoby szukającej pomocy – może to być podniesienie szeroko rozumianej satysfakcji z życia lub wzrost jego skuteczności.

Profesjonalny coaching – rozwiń swoje kwalifikacje personalne bądź zawodowe

Na profesjonalny coaching warto zdecydować się w rozmaitych przypadkach. Jednym z najważniejszych bodźców uzasadniających zwrócenie się o pomoc coacha, jest dążenie do kompletnego użycia własnego potencjału celem poszerzenia kwalifikacji personalnych lub zawodowych. Coach psycholog potrafi także w zauważalny sposób wspomóc nas w podniesieniu komfortu życia, zwiększając stopień satysfakcji, a także ucząc, w jaki sposób redukować lęki.

Jan Kłusak - doradca HR, coach biznesu, psycholog

Mob.: +48 500 456 374
E-mail: [email protected]