Jakie zlecenia przyjmie prywatny detektyw?

Jakie zlecenia przyjmie prywatny detektyw?

Usługi prywatnych detektywów cieszą się rosnącą popularnością. Postanawiamy o skorzystaniu z ich oferty nie tylko w wypadku problemów rodzinnych. Ich usługi okazują się bardzo pomocne również dla pracodawców – pozwalają np. sprawdzić czy pracownik będący na L-4 naprawdę jest niezdolny do pracy lub czy informacje podane przez niego w podaniu o pracę są prawdziwe. Warto więc powiedzieć kilka słów na temat tego, jakie kwalifikacje powinien posiadać prywatny detektyw i w rozstrzygnięciu jakich zagadnień może być pomocny.

Prywatny detektyw – konieczna jest licencja

Nie każdy może wykonywać pracę detektywa. Żeby legalnie pracować w tym zawodzie, należy dysponować stosowną licencją, którą otrzymuje się po zdaniu państwowego egzaminu. Miejmy jednak na uwadze, że osoby podchodzące do egzaminu muszą też spełnić wcześniej określone wymagania. Najważniejsze z nich to posiadanie obywatelstwa któregoś z krajów wchodzących w skład Unii Europejskiej, świadectwa o nieposzlakowanej opinii uzyskanego od komendanta powiatowego lub miejskiego Policji i co najmniej średniego wykształcenia. Warunkiem jest również bycie osobą niekaraną, a odnośnie byłych funkcjonariuszy Policji – brak zwolnienia dyscyplinarnego. Co istotne, kandydaci na detektywów muszą ukończyć 21 lat.

W jakich przypadkach poprosić o pomoc detektywów?

Największa część zleceń, które realizują detektywi dotyczy różnego typu kwestii rodzinnych. Do biura detektywistycznego możemy zwrócić się m.in. jeśli podejrzewamy, iż nasz towarzysz życia jest niewierny lub nie mamy pewności, czy drugi rodzic naszego dziecka należycie się nim opiekuje. Prywatny detektyw pomoże nam też określić rzeczywistą wysokość dochodów byłego partnera, co jest bardzo przydatne w przypadku spraw o ustalenie wysokości alimentów.