Jakie choroby leczy chirurg stomatolog?

Jakie choroby leczy chirurg stomatolog?

Nie każde schorzenia zębów można wyleczyć tradycyjnymi technikami. Jeżeli są one nieskuteczne, ostatnim wyjściem jest zwykle jedna z metod chirurgicznych. Para się tym chirurg stomatolog, do którego należy udać się na przykład w razie dużych uszkodzeń zębów, uszkodzonych dziąseł, konieczności umieszczenia sztucznych zębów czy mostów oraz chorób tkanek miękkich – na przykład wszelkiego rodzaju guzów bądź owrzodzeń. Jakie techniki bywają zatem stosowane w czasie kuracji pod okiem chirurga stomatologa? I, co najistotniejsze, do którego lekarza wybrać się, żeby leczenie było były komfortowe i nie spotkały nas przykre pomyłki?

Jak pomoże chirurg stomatolog?

Na pewno najpopularniejszym w poradniach chirurgów stomatologów zabiegiem okazują się ekstrakcje zębów – także tych znacznie zniszczonych, potrzebujących otwarcia tkanek oraz dłutowania. W razie sporych uszkodzeń lub chorych po złamaniach konieczne okazuje się czasem zrekonstruowanie kości – to również jest domeną chirurga stomatologa. Ten lekarz zajmuje się także terapią różnych zmian w miękkich tkankach jamy ustnej – na przykład wspomnianych przed chwilą nowotworów lub narośli – a także odtwarzaniem chorych tkanek.

Chirurg stomatolog – jak wybrać specjalistę?

Jak nietrudno stwierdzić, znalezienie nieodpowiedniego chirurga stomatologa może okazać się źródłem poważnych trudności. Warto więc powiedzieć kilka zdań o tym, czym wyróżnia się dobry chirurg stomatolog i czym kierować się przy szukaniu lekarza. Najistotniejsze będzie z pewnością to, aby stosował on tylko innowacyjne akcesoria i, co najistotniejsze, leki przeciwbólowe. Spore znaczenie ma też nastrój w poradni oraz stosunek dentysty do pacjentów – sporo powiedzą nam na ten temat komentarze wcześniejszych klientów, a te wyszukamy na przykład w sieci bądź w gronie przyjaciół.