Jak i gdzie zorganizować przyjęcie komunijne?

Jak i gdzie zorganizować przyjęcie komunijne?

Organizacja komunii - skieruj się tu po więcej informacji o tej usłudze.

Impreza komunijna jest dla pociechy identycznie oczekiwanym zdarzeniem, co sama ceremonia przyjęcia sakramentu. Nic w tym dziwnego, jako że to zwykle pierwsza istotnie poważna impreza rodzinna, na której dziecko ma świadomość, iż cała uwaga skoncentrowana jest jedynie na nim. W związku z tym rodzice robią wszystko, żeby ten dzień pozostał na długo w jego pamięci.

Sala na komunię – zarezerwuj natychmiast jak będzie wyznaczona data wydarzenia

Już przed fazą rozsyłania zaproszeń na komunię rodzice muszą określić czy podejmą krewnych we własnym domu czy konieczne będzie zamówienie lokalu. Podejmowanie gości w mieszkaniu jest na ogół opcją wtedy, jeżeli przygotowujemy uroczysty obiad tylko dla bardzo bliskiej kilkunastoosobowej grupy krewnych, jednak to już nieczęste przypadki. Przyjęcia komunijne przekształciły się w ostatnich dziesięcioleciach w głośne eventy rodzinne, na które przyjeżdża nawet do stu gości, toteż na ogół urządzane są w restauracjach lub salach weselnych. Jeśli chcemy zarezerwować najlepszy lokal, należy zacząć poszukiwania sali, od razu jak będzie wyznaczony dzień komunii. W okresie komunijnym dużą trudnością może okazać się także zatrudnienie wolnej firmy cateringowej, w związku z tym trzeba wybrać taki lokal na organizację imprezy, który współpracuje z własnym, sprawdzonym dostawcą cateringu, specjalizującym się w przyrządzaniu dań na komunię. Istotne jest także to, aby lokal na przyjęcie komunijne zlokalizowany był tak, aby transport wszystkich uczestników imprezy z kościoła był błyskawiczny i komfortowy.

Organizacja komunii – wynajmij fotografa i animatora

Pomyśl o zatrudnienie fotografa, który utrwali na zawsze ten dzień – zarówno ceremonię w kościele, jak późniejszy obiad dla zaproszonych. Tradycją są również stylizowane sesje zdjęciowe dziecka w szacie komunijnej oraz jego wspólne fotografie z chrzestnymi i rodziną. Sala komunijna powinna zatem oferować malownicze, estetyczne wnętrza. Dodatkowym plusem będzie możliwość skorzystania z przylegającego ogrodu, gdzie przy dobrej pogodzie można będzie zorganizować sesję zdjęciową na świeżym powietrzu. Możliwość wyjścia do ogrodu to dodatkowa atrakcja dla najmłodszych uczestników imprezy komunijnej – jeżeli będzie ich duża grupa, zalecamy zastanowić się nad skorzystaniem z usług animatora, który urozmaici dzieciom czas rozmaitymi grami.
Oczywiście, zaproszeni na przyjęcie komunijne kupią prezenty dla dziecka. Rodzice zwykle dają im pełną dowolność z tym obszarze. Jednak w zaproszeniu można poinformować, że nie zgadzamy się na pewne rodzaje upominków, np. kosztowną biżuterię czy zabawki-pistolety.

Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]