Implanty zębów – wygodniejsze i bardziej trwałe niż protezy

Implanty zębów – wygodniejsze i bardziej trwałe niż protezy

Implanty zębowe to doskonała metoda na zastąpienie utraconego korzenia. To wspaniałe rozwiązanie dla osób, które utraciły kilka lub zaledwie jeden ząb i nie potrzeba im pełnej protezy. Niemniej jednak implanty stomatologiczne równie dobrze sprawdzają się też w przypadku dużych ubytków, a nawet całkowitego bezzębia. Są one o wiele wygodniejsze od protez, a jeśli odpowiednio o nie zadbamy, bez większych problemów będziemy mogli z nich korzystać przez kilkadziesiąt lat. Tak duża trwałość implantów zębowych to w ogromnej mierze zasługa materiałów, których używa się do ich wytworzenia. Z jakich materiałów robi się współczesne implanty zębów?

Implanty stomatologiczne – wytwarzane z tytanu

Na samym początku należy nadmienić, iż implant zęba to wyłącznie ta część, która jest wszczepiona w dziąsło, w miejsce korzenia zęba. Element widoczny to korona. Same implanty produkowane są wyłącznie z tytanu – metalu, który cechuje się ogromną trwałością. Jego największą zaletą jest także fakt, iż nie wchodzi w reakcje z żadną substancją ani nie rdzewieje – jego stosowanie jest zatem całkowicie bezpieczne dla zdrowia. Przy należycie przeprowadzonym zabiegu i zachowaniu higieny, wytrzymuje wiele lat.

Z jakich materiałów wykonuje się korony implantów stomatologicznych?

Wachlarz tworzyw, z których wykonuje się korony jest szerszy. Najodpowiedniejszym rozwiązaniem są implanty stomatologiczne z koroną porcelanową, do złudzenia przypominającą prawdziwy ząb, a oprócz tego nie powodującą uczulenia. Implantologia oferuje także stosunkowo niedrogie metalowe korony z porcelanową powłoką, która poprawia ich walory wizualne i dodatkowo zapobiega uczuleniom. Najbardziej budżetowa alternatywa, którą może zaproponować implantolog, to korony metalowe. Z uwagi na niezbyt atrakcyjny wygląd, są one zakładane głównie w miejsce tylnych zębów.