Gdzie wykorzystuje się zbiorniki ze stali nierdzewnej?

Gdzie wykorzystuje się zbiorniki ze stali nierdzewnej?

Stal nierdzewna jest jednym z najbardziej stabilnych chemicznie materiałów. Nie wchodzi w reakcje z kwasami, nie rdzewieje i zachowuje swoje parametry nawet w skrajnych temperaturach. Jest to związane z zawartością chromu, który w chwili kontaktu z powietrzem wydziela się ze stopu i tworzy na powierzchni niewidoczną gołym okiem powłokę. Ochrania ona stal przed negatywnym działaniem rozmaitych substancji chemicznych, a także polepsza jej wytrzymałość na niekorzystne warunki. Dzięki tym cechom zbiorniki ze stali nierdzewnej są stosowane w wielu sferach przemysłu.

Zbiorniki ze stali nierdzewnej w przemyśle kosmetycznym

Ze względu na to, iż stal nierdzewna nie reaguje z związkami chemicznymi wykorzystywanymi do wytwarzania kosmetyków, wykonane z niej zbiorniki są w szerokim zakresie stosowane w tym przemyśle. Służą one zarówno podczas procesu produkcyjnego, jak i do przechowywania sporych ilości gotowych środków. Wspomniane wcześniej właściwości powodują, iż zbiornik nierdzewny jest też świetnym rozwiązaniem dla branży chemicznej oraz zakładów produkujących i przetwarzających paliwa.

Zbiorniki ze stali nierdzewnej dla sektorze spożywczym

Zbiornik nierdzewny jest często używany w przeróżnych przedsiębiorstwach z szeroko pojętej branży spożywczej – w placówkach gastronomicznych lub zakładach przetwórstwa. W browarach, gorzelniach czy piekarniach nagminnie spotyka się zbiorniki fermentacyjne również wyprodukowane z tego materiału. Oferta podmiotów zajmujących się produkcją zbiorników stalowych cieszy się zainteresowaniem sektora spożywczego głównie dlatego, że na tego typu pojemnikach nie zbiera się osad, który sprzyja zanieczyszczeniu ich zawartości dzikimi drożdżami lub drobnoustrojami.