Etapy zakładania implantów zębowych

Etapy zakładania implantów zębowych

Implanty zębowe to najlepszy sposób na pozbycie się ubytków w uzębieniu. Zdają egzamin zarówno w przypadku ogólnego bezzębia, jak i braku jednego zęba. Ich głównymi zaletami są naturalny wygląd i względnie łatwa pielęgnacja – implant stomatologiczny wraz z koronąwygląda identycznie, jak prawdziwy ząb. Ich założenie jest także mniej dotkliwe dla pacjenta aniżeli założenie mostu lub pełnej protezy – nie ma konieczności szlifowania sąsiednich zębów. Warto powiedzieć kilka słów o tym, jak przebiega ten proces i jak należy się do niego przygotować.

Implanty stomatologiczne – jak przebiega ich założenie?

proces wstawienia implantów zębowych rozpoczyna się od zaaplikowania pacjentowi znieczulenia. Równie ważne jest również stosowne nastawienie i poradzenie sobie ze strachem. W następnej kolejności dentysta dokonuje nacięcia dziąsła. To umożliwia mu odsłonięcie kości i przygotowanie w niej łoża dla implantu. W tym celu korzysta się z technik piezochirurgii oraz stosownie dobranych wierteł. To niezmiernie trudna część zabiegu – chirurg stomatologiczny musi wykazać się wyczuciem i precyzją. Dokładność istotna jest także przy wszczepieniu implantu stomatologicznego w łoże. Gdy ten będzie w planowanym miejscu, lekarz musi jedynie zszyć dziąsło pacjenta.

Implanty stomatologiczne a środki przeciwbólowe

Proces wszczepienia implantu stomatologicznego budzi u wielu osób przerażenie związane z ewentualnym przenikliwym bólem odczuwanym w trakcie zabiegu oraz kilka dni po nim. Szczęśliwie niepokój ten jest kompletnie bezzasadny. Współczesna implantologia korzysta z niesłychanie skutecznych środków przeciwbólowych, zapewniających pacjentowi zachowanie spokoju na fotelu stomatologicznym. Pacjenci szczególnie wrażliwi na odczuwanie bólu mogą oprócz tego poprosić o płytkie znieczulenie ogólne całkowicie usuwającego problem strachu przed chirurgiem-stomatologiem.