Dlaczego warto zdecydować się na implantologię?

Dlaczego warto zdecydować się na implantologię?

Dawniej osoby, które z różnych przyczyn straciły uzębienie, zmuszone były do tego, aby korzystać z sztucznych szczęk. Nie jest to oczywiście dobre wyjście, bo protezy wymagają pracochłonnej pielęgnacji, zaś ich zakładanie nie będzie zbyt wygodne. Dlatego tak dużym zainteresowaniem cieszą się implanty, które są znacznie wygodniejsze, ale też wykazują wiele innych atutów. Implantologia bowiem umożliwia wypracowanie widocznych długo efektów, do zera zmniejszając prawdopodobieństwo poluzowania implantu. Dobrze więc powiedzieć kilka zdań o tym, jak wygląda operacja wykonania implantów zębowych, które rodzaje są stosowane przez stomatologów implantologów i jak znaleźć lekarza, który wykona dla nas implanty zębów.

Na jakich zasadach polega implantologia?

Obecnie implantologia stosuje 2 rodzaje implantów – najczęściej wykonywane o długości 10 mm i trochę mniejsze, czyli 6 milimetrów. Implant wykonany ze specjalnego rodzaju tytanu jest umieszczany w dziąśle chorego, a układ immunologiczny pacjenta nie odczytuje go jako czynnika chorobotwórczego. Nanotechnologia natomiast pozwala na duże zmniejszenie czasu dochodzenia do siebie – pacjent nie notuje żadnych dolegliwości nawet po dziewięćdziesięciu dniach. Do tej pory musi wykorzystywać chłodne okłady, zaś od razu po operacji – wystrzegać się palenia papierosów, alkoholu oraz gorących dań. Istotne jest również stosowanie specjalnych płukanek, które zmniejszają obrzęk oraz dyskomfort.

Implanty zębowe – komu zaufać?

Implantologia wywiera ogromny wpływ na jakość codziennego funkcjonowania chorych – dlatego tak istotne okazuje się to, by wybrać odpowiedniego specjalistę. Jak jednak uniknąć niemiłych pomyłek i problemów ze zdrowiem? Słusznie postąpimy powierzając wykonanie implantów zębów dentyście ze sporym stażem i korzystnymi opiniami wcześniejszych pacjentów. Jak je wyszukać? Przede wszystkim w sieci. Po wpisaniu w wyszukiwarkę nazwiska lekarza z pewnością trafimy na istotne informacje.