Catering świąteczny – warto zamówić go profesjonalnej ekipie

Catering świąteczny – warto zamówić go profesjonalnej ekipie

Dalsze informacje o cateringu świątecznym na lastrada.pl.

Ostatni miesiąc roku to czas, który spędza się na ogół wraz z rodziną, jednak obiady świąteczne urządzane są też w firmach. Nierzadko personel firmy aranżuje je swoimi siłami, przynosząc własnoręcznie ugotowane potrawy, jednak w większych przedsiębiorstwach ten model działania nie zawsze jest efektywny. Aby zatem ułatwić sobie zadanie organizacji firmowych spotkań wigilijnych, zarówno na dziesiątki osób, jak i tych w małym gronie, polecamy skorzystać z usługi cateringu świątecznego.

Które rodzime potrawy znajdują się w ofercie cateringu świątecznego

Oczywiście, na wigilijnym stole powinny stać typowe świąteczne smakołyki. To głównie dania rybne, np. chrupiący filet z karpia bądź łososia, jak również zupy – koniecznie barszcz czerwony i żurek, a opcjonalnie również zupa grzybowa. Nie może brakować też pierogów z kapustą i grzybami, które zwykle serwowane są razem z wymienionym wcześniej barszczem czerwonym. Firmowa impreza bożonarodzeniowa nie byłaby pełna bez chłodnych przekąsek, przykładowo bez sałatki śledziowej czy ryby po grecku. Wypada także zadbać o pyszny frykas na koniec obiadu. Na stół bożonarodzeniowy rekomendujemy makowiec, kutię z rodzynkami albo puszysty sernik.

Catering świąteczny dla pracowników – dobierz potrawy, które wszystkim smakują

Organizację wigilijnego obiadu w firmie trzeba zainicjować z pewnym wyprzedzeniem. Należy określić dzień spotkania i dostosować go do harmonogramu urlopów pracowników. Umożliwia to dokładne obliczenie potencjalnej liczby gości uroczystości, a ostatecznie ułatwi zamówienie odpowiednią ilość porcji. W dobrym tonie jest skonsultować z załogą menu i razem zamówić te dania z katalogu firmy cateringowej, które wszyscy lubią. Istotne jest też to, by ustalić czy ktokolwiek z zatrudnionych może mieć reakcję alergiczną, np. na orzechy, które znajdują się w wypiekach, bądź są w załodze firmy osoby, które nie jadają ryb i mięsa. Dla takich pracowników należy zamówić dania zgodne z preferencjami dietetycznymi. Firmy cateringowe oferujące menu świąteczne akceptują zlecenia przez większą cześć grudnia, jednak nie powinno się robić tego w ostatniej chwili.

Lastrada Catering Sp. z o.o.
ul. Piastowska 47
30-067 Kraków

Mob.: +48 500 250 967
E-mail: [email protected]